Chodzi o obrońcę Michała Madejskiego i pomocnika Marcina Kaczmarkiewicza. Obaj zostali wypożyczeni do lidera IV ligi, Zawiszy Rzgów. W ekipie ze Rzgowa będą przynajmniej do końca czerwca. Z kolei Krystian Kolasa znów będzie próbował szczęścia w III lidze. Szybkiego skrzydłowego przygarnęła broniąca się przed spadkiem Omega Kleszczów.

Czy te ubytki uda się uzupełnić? Na pewno z Sokoła Aleksandrów powróci Piotr Szynka, z drużyną „fioletowych” trenuje także wychowanek Arkadiusz Cholewiński. Dla 27-latka byłby to powrót do gry po kilkunastomiesięcznej przerwie.

W pierwszej połowie przewagę mieli zgierzanie. Bohaterem okazał się golkiper PTC – Radomir Znojek, który skutecznie powstrzymywał napastników Boruty. W drugiej połowie szczęście opuściło Radka już minutę po wznowieniu gry. Igor Olesiński wykorzystał przedłużenie głową wrzutki z rzutu wolnego i wpakował piłkę do siatki. 60 sekund później Patryk Pietrasiak z zimną krwią wykorzystał zagranie za linię obrony. Rozmiary porażki zmniejszył w 53. minucie Piotr Szynka, który efektownie strzelił z dystansu.

W zespole PTC nadal szaleje grypa, która uniemożliwia grę pomocnikom Kamilowi Bartosowi, Pawłowi Hetmankowi i Michałowi Otomańskiemu. W sobotę nie grali także Adam Wilczyński, Łukasz Sikorski oraz Jacek Hiler.

Boruta Zgierz – PTC 2:1 (0:0)

Gole: Olesiński 47., Pietrasiak 48. – Szynka 53.

PTC: R. Znojek – Stuchała, Kaźmierczak, Cholewiński, Kopka – Miszczak, Kling, Szynka, Bednarkiewicz, Klimek – Cukierski. Na zmiany: B. Znojek, Bartyzel.