Pierwszy raz po wakacyjnej przerwie zespół Widzewa spotkał się w poniedziałek. W treningu prowadzonym przez Włodzimierza Tylaka, który swego czasu trenował PTC, uczestniczyło 25 zawodników, w tym m.in. Maksymilian Rozwandowicz.

Wychowanek pabianickiego Włókniarza grał w trzecioligowych rezerwach łódzkiego klubu, które zostały rozwiązane. Teraz Maksymilian będzie próbował przebić się do podstawowego składu Widzewa. Ma na to spore szanse, bowiem w łódzkim klubie następuje rewolucja kadrowa. W minionym sezonie Rozwandowicz w trzecioligowych rezerwach zagrał 28 spotkań, w których zdobył 4 gole.

We wtorek do pierwszej drużyny Widzewa dołączył Krystian Kolasa. 17-letni piłkarz jesienią partnerował w ataku PTC Piotrowi Szynce. Zimą przeniósł się do łódzkiego klubu, gdzie w rezerwach zanotował 9 meczów w III lidze, strzelając dwie bramki (obie w meczu z Bronią Radom).

Czy trener Tylak sięgnie po kolejnych piłkarzy z pabianicką przeszłością? Do wzięcia będzie pewnie Łukasz Bocian (Kolejarz Stróże), którego klub nie dostał licencji na grę w pierwszej lidze, a ciekawym piłkarzem jest starszy brat Maksymiliana, Jakub Rozwandowicz (Omega Kleszczów), który w ostatnim sezonie III ligi strzelił 11 goli.