W pierwszej połowie bramki gości bronił Marcin Kopa, a w drugiej Radomir Znojek.

Mecz od początku nie był prowadzony w szybkim tempie. Warunki pogodowe nie sprzyjały wytężonemu wysiłkowi i „fioletowi” nastawiali się raczej na kontrataki. Jednak na prowadzenie pierwsi wyszli zawodnicy Iskry. Za lekkie podanie Mateusza Przybylskiego do swojego obrońcy przejął napastnik gości, a próbujący ratować sytuację Dawid Kaźmierczak faulował rywala w polu karnym. Sędzia podyktował rzut karny, który goście wykorzystali.

Na szczęście nie trzeba było długo czekać na odpowiedź PTC. Po podaniu Przemysława Felczaka bramkarza przelobował Rafał Cukierski i doprowadził do wyrównania. Po kilku minutach „Cukier” ponownie trafił do bramki i wyprowadził drużynę na 2:1. Testowany niedawno we Włókniarzu zawodnik powrócił na stadion przy Sempołowskiej w dobrym stylu.

Przed przerwą dobre sytuacje miały obie drużyny, ale w obu nie dali pokonać się nasi bramkarze. Strzał Felczaka obronił Kopa, a po drugiej stronie Znojek również nie był gorszy.

Po przerwie pierwsze minuty meczu był dość nudne, ale końcówka obfitowała za to w wiele ciekawych akcji. Najpierw na 3:1 podwyższył wracający po kontuzji Jacek Hiler. Później dobre podanie wzdłuż pola karnego otrzymał Piotr Szynka i w sytuacji sam na sam pokonał, bądź co bądź, swojego bramkarza. „Pepe” przebywa ciągle na testach w Zawiszy Rzgów i występ w tym meczu można określić jako czysto gościnny.

Przy tak wysokim prowadzeniu gospodarze trochę się rozprężyli i dali dojść do głosu przeciwnikom, którzy strzelili jeszcze 2 bramki. Trochę więcej wolnego miejsca do oddania silnego strzału wystarczało, żeby dwukrotnie pokonać naszego bramkarza. Swoje sytuacje miało też PTC. Najlepszą z nich zmarnował Łukasz Madajczyk, który miał pustą bramkę przed sobą, ale trafił w słupek.

Następne spotkanie PTC rozegra z drużyną juniorów w środę o godz. 18.00.

PTC – Iskra Dobroń 4:3

2x Cukierski, Hiler, Szynka

PTC: R. Znojek - Madejski, B. Znojek, Kaźmierczak, Drewniak - M. Przybylski, testowany, Bartyzel, Madajczyk - Felczak, Hetmanek. Na zmiany weszli: Kopa, Pintera, testowany, Szynka, Kopka, Madajczyk, Cukierski, Kling.