Sokół II Aleksandrów Łódzki – PTC Pabianice 1:1 (0:0)

Bramka dla PTC: Mateusz Przybylski 90. min

Lepiej spotkanie zaczęli pabianiczanie, ale nie potrafili udokumentować tego w postaci bramki. Z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić miejscowi, zagrażając bramce PTC. Dobrze dysponowany tego dnia był jednak pabianicki bramkarz – Adam Wilczyński, dzięki interwencjom którego na przerwę „fioletowi” schodzili bez straty gola.

Kwadrans po wznowieniu gospodarze objęli prowadzenie. Precyzyjna główka po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i było 1:0 dla rywali. Stracona bramka nie rozbudziła jednak w podopiecznych Leszka Józefiaka sportowej złości. Tego dnia byli oni bowiem bezradni. Pierwszy celny strzał autorstwa Rafała Komorowskiego można było odnotować dopiero w 80. min.

Kiedy wydawało się, iż gospodarze dowiozą do końca korzystny dla nich rezultat, stało się coś nieoczekiwanego. W ostatniej minucie podstawowego czasu z dośrodkowania Mateusza Przybylskiego wyszedł strzał i piłka wpadła za kołnierz oślepionego słońcem golkipera Sokoła. Chwilę później arbiter zakończył spotkanie.

Remis, co i tak za dużo dla PTC, pozwolił utrzymać się w ligowej czołówce.

PTC: Wilczyński - Bomba, Raźniewski, Kaźmierczak (80. min, Janica) - Kling (70. min, Przybylski), Bargiel, Świercz, Komorowski, Cukierski - Szynka, Felczak (70. min, Madajczyk).

Po 14. kolejkach PTC ma na koncie 29 punktów i jest 4. W tabeli przewodzi Górnik Łęczyca z 31 punktami. W najbliższy piątek o godz. 13.00 w meczu na szczycie „fioletowi” podejmą u siebie mający punkt więcej MGLKS Uniejów/Ostrowsko.