Obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli. PTC w 20 meczach wywalczyło 27 punktów (gole: 43-46) i jest 9., zaś Włókniarz ma dwa punkty mniej (bramki: 28-51) i zajmuje 10. pozycję.

Derbowe starcie zapowiadałoby się na niezwykle wyrównane, ale... w ostatniej kolejce „fioletowi” urządzili sobie strzelaninę w Koluszkach, wygrywając 5:1, zaś Włókniarz niemiłosiernie męczył się z rezerwami Sokoła Aleksandrów, ostatecznie zwyciężając 2:1 po prezencie bramkarza z Aleksandrowa.

Cichym faworytem są podopieczni Łukasza Wijaty, jest jednak jedno „ale”. Tej wiosny nie zdobyli punktu na własnym boisku, ulegając po 1:2 Zawiszy II Rzgów i GLKS-owi Dłutów. Z kolei po stronie wyjazdowych wiosennych zdobyczy „zielonych” także widnieją trzy punkty za zwycięstwo w Tuszynie (3:2). Szkoleniowiec PTC ma jednak w drużynie wicelidera klasyfikacji strzelców (17 goli) Piotra Szynkę, który w pojedynkę potrafi przesądzić losy meczu. Czy to właśnie „Pepe” będzie języczkiem uwagi, który przechyli szalę zwycięstwa na korzyść PTC? Przekonamy się jutro.

Daleki wyjazd czeka piłkarzy GLKS Dłutów, którzy zmierzą się o godz. 15.00 w Ostrowach z miejscową Ostrovią. Piłkarze z pogranicza Kujaw zimą wzmocnili skład i rozpoczęli wiosnę od trzech zwycięstw, ale ostatnio złapali zadyszkę i ponieśli dwie porażki z rzędu. Z kolei dłutowianie wiosną przegrali już trzy mecze i sukcesywnie obsuwają się w ligowej tabeli. Czy podopieczni Leszka Rosińskiego przywiozą z dalekich Ostrowów trzy punkty, zapewniając sobie radosny długi weekend?

Emocje czekają także na kibiców w A Klasie, gdzie także będą... derby. Z tym, że gminy Pabianice. O godz. 17.00 w Pawlikowicach Burza zmierzy się z Orłem Piątkowisko. Także o godz. 17.00 w Woli Zaradzyńskiej wybiegną na boisko jedenastki GKS-u Ksawerów i Sparty Łódź. W niedzielę Iskra Dobroń jedzie do Smardzewa na mecz z Czarnymi.