W pierwszej rundzie Włókniarz minimalnie przegrał w Kutnie 2:3. Między tym spotkaniem i jesiennym można się doszukiwać pewnych analogii, bowiem wtedy i teraz Włókniarz przystąpi do gry w przebudowanym składzie. Przede wszystkim zmiany zaszły w linii defensywnej, z której odeszli Marcin Kozieł, Tomasz Pawlak i Marcin Olejnik. Ale w ich miejsce znaleźli się nowi ludzie, którzy wyzwań się nie boją. Kto wie, czy odkryciem wiosny nie zostanie odważnie grający obrońca Maciej Jach.

Włókniarz w V lidze zajmuje 10. miejsce (19 punktów), Kutno jest liderem (35 punktów). Kutnowianie na wyjazdach trzy razy wygrali, dwa razy zremisowali i ponieśli dwie porażki. Przypominamy, że jesienią „zieloni” potrafili ograć trzech liderów, zatem w sobotę to ekipa z Kutna musi mieć się na baczności.

Także o godz. 15.00 w sobotę na stadionie przy ul. św. Teresy w Łodzi rozpocznie się starcie Startu z PTC. Drużyna z Bałut z dorobkiem 16 punktów zajmuje 14. pozycję, PTC z 20. „oczkami” jest 10. Jesienią przy Sempołowskiej górą byli „fioletowi” wygrywając 3:2.