Pogoń – Ekolog Zduńska Wola – Włókniarz Pabianice 2:3 (0:0, 2:2)
Bramki: 1:0 – Rafał Porada 33. min (rzut karny), 1:1 – Piotr Grącki 36. min (rzut karny), 2:1 – Tomasz Krystkiewicz 38. min, 2:2 – Bartosz Bronka 46. min, 2:3 – Damian Kozłewski78. min.

W drugim letnim sparingu Włókniarz Pabianice pokonał 3:2 na wyjeździe 9. drużynę IV ligi w poprzednim sezonie – Pogoń-Ekolog Zduńska Wola. Mecz rozegrano na sztucznej murawie w Zduńskiej Woli, a w zespole beniaminka IV ligi ponownie testowani byli Kacper Kosmala i Michał Bogdan(obaj z PTC) oraz Rafał Cukierski(Włókniarz Zelów). Ponadto w drużynie Leszka Rosińskiego testowany był Bartosz Bronka. Bronka to 25-letni pomocnik występujący w poprzednim sezonie w dwóch IV-ligowych drużynach – Zawiszy Rzgów (jesienią) i właśnie Pogoni-Ekolog Zduńska Wola (wiosną). Trener „zielonych” sprawdzał również napastnika z drużyny juniorów – 17-letniego Damiana Sztandora.

Po pierwszej bezbramkowej tercji druga rozpoczęła się od rzutu karnego dla gospodarzy, który na bramkę zamienił Rafał Porada. „Zieloni” odpowiedzieli niemal natychmiast. Trzy minuty po stracie gola do wyrównania, także z rzutu karnego, doprowadził Piotr Grącki. Radość z remisu nie trwała długo, bowiem po kolejnych dwóch minutach ponownie na prowadzenie wyszli piłkarze ze Zduńskiej Woli, tym razem za sprawą Tomasza Krystkiewicza. Jeszcze w tej samej tercji do remisu doprowadził testowany Bartosz Bronka. Szalę zwycięstwa na korzyść Włókniarza przechylił Damian Kozłewski, zdobywając jedyną bramkę w trzeciej tercji.

Włókniarz:(I tercja)Rzeźniczak - Janasiak, K. Kosmala, P. Grącki, M. Kosmala - Bogdan, I. Grącki, Gorący, Kulik - Bronka, Olszewski. (II tercja) Rzeźniczak - Klimek, P. Grącki, M. Kosmala - Tyczyński, Sulima, I. Grącki, Usiak, Bronka - Kozłewski, Sztandor. (III tercja) Rzeźniczak - Janasiak, K. Kosmala, Olszewski, Kulik - Tyczyński, Gorący, Sulima, Bogdan - Kozłewski, Cukierski.

Grano 3x30 min.