TUR Ozorków - Włókniarz Pabianice 1:4 (0:3)

Bramki: Przemysław Rosiński 19. min, Piotr Grącki 42. min, Łukasz Jędras 45. min, Marcin Kluch 58. min.

Od początku spotkania pabianiczanie mieli zdecydowaną przewagę, co już do przerwy udokumentowane zostało bramkami Przemysława Rosińskiego w 19. minucie i Piotra Grąckiego oraz Łukasza Jędrasa w samej końcówce pierwszej odsłony. Po przerwie w 57. minucie bramkę kontaktową zdobyli piłkarze z Ozorkowa, ale już sześćdziesiąt sekund później czwartą bramkę dla „zielonych” zdobył Marcin Kluch, czym wyraźnie odebrał gospodarzom chęć do gry, a że pabianiczanom taki wynik również odpowiadał, to do końca meczu nie padło już więcej bramek.

Zawodnicy Włókniarza byli w tym meczu co najmniej o klasę lepsi od swoich rywali i wreszcie zagrali dobrze przede wszystkim pod względem taktycznym. Trener Leszek Rosiński był jak najbardziej zadowolony z postawy swoich podopiecznych, choć zauważył, iż wykorzystali zaledwie połowę okazji, które sobie stworzyli do zdobycia gola. - Mimo wszystko nie można narzekać, bo strzelenie czterech bramek na wyjeździe oznacza, że skuteczność była naprawdę dobra – podsumował trener „zielonych”. Szkoleniowiec Włókniarza podkreślił również, iż dobrze sprawdzili się juniorzy, którzy wobec obecnych kłopotów kadrowych seniorów (z gry w obecnej chwili wyłączonych z powodów prywatnych i kontuzji jest aż 8 zawodników, a do gry pozostaje ledwie 12) są ważnym ogniwem drużyny.
 
Po 29 rozegranych meczach Włókniarz ma na swoim koncie 53 punkty i zajmuje 6. miejsce w tabeli.

 

Skład Włókniarza: Damian Rzeźniczak - Kamil Kita (46. min, Andrzej Załoga), Piotr Grącki, Przemysław Kłucjasz, Paweł Załoga - Przemysław Rosiński, Łukasz Jędras, Bartosz Sendal (70. min, Kamil Pietraszewski), Artur Kulik - Rafał Kłucjasz, Marcin Kluch.

Żółta kartka dla Włókniarza: Marcin Kluch.

 

 
Pozostałe wyniki sobotnich meczów 31. kolejki:
 
Pogoń Rogów – Start Brzeziny 1:4
PTC Pabianice – Stal Głowno 0:2
Start Łódź – Orzeł Parzęczew 1:3
Włókniarz Zgierz – LKS Gałkówek 2:0