W Kobierzycku Włókniarz pokonał miejscowy LKS 2:0. Wcześniejsze informacje zapowiadały, że rywalem pabianiczan miała być Warta Sieradz, jednak „zieloni” zmierzyli się z piątym zespołem sieradzkiej okręgówki.

Pierwsze sytuacje do strzelenia gola miał Patryk Olszewski. Najpierw po jego strzale, przy zerowej interwencji bramkarza LKS-u, piłka zatrzymała się na poprzeczce, a pięć minut później po dośrodkowaniu testowanego Adriana Rzepeckiego jego strzał głową był niecelny. Co się odwlecze to nie uciecze i w 23. minucie padła bramka dla Włókniarza. Akcję przeprowadził Rafał Świątek i dobrym podaniem uruchomił Grzegorza Gorącego, a ten posłał piłkę w długi róg bramki.

Gospodarze dążyli do wyrównania, ale dobrze w obronie grał Mateusz Klimek, a w bramce jeszcze lepiej spisywał się testowany Michał Majos (ur. 1991). Występujący kiedyś w Widzewie bramkarz, ostatnio grał w LKS-ie Gałkówek.

W 58. minucie również bramkarz gospodarzy wykazał się kunsztem. Najpierw obronił strzał Grzejdziaka, a później dobitkę Gorącego. W odpowiedzi sytuację sam na sam wybronił Majos.

Włókniarz podwyższył prowadzenie na dziesięć minut przed końcem spotkania. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykonywał Artur Kulik, a celną główką popisał się Witold Kurzawa. W ostatnich minutach swoją klasę potwierdził jeszcze Majos i do końca zachował czyste konto.

W ekipie „zielonych” testowanych jest sporo zawodników. Oprócz Majosa w zespole trenera Chałaśkiewicza sprawdzani są: junior GKS-u Bełchatów Adrian Rzepecki (ur. 1993) grający jako pomocnik, Krzysztof Kowalski (ur. 1990) grający ostatnio w Astorii Szczerców (piotrkowska okręgówka), który może grać na pomocy jak i obronie, napastnik Piotr Piotrowicz (ur. 1991) grający w Sokole Aleksandrów i  znany już pabianickim kibicom Rafał Cukierski, który próbował już sił we Włókniarzu w poprzednim sezonie, ale ostatecznie skończył w lokalnym rywalu PTC.

W sobotę o godz. 11.00 w Brzezinach Włókniarz zmierzy się ze Startem.

LKS Kobierzycko - Włókniarz 0:2 (0:1)

0:1 - Gorący (23), 0:2 - Kurzawa (80)

Włókniarz: Majos - Klimek, Kurzawa, Kacprzyk, Kowalski - Rzepecki, Janasiak, Świątek, Gorący - Pietras, Olszewski. Po przerwie zagrali również: Grzejdziak, Usiak, Ciszewski, Kulik, Cukierski, Piotrowicz.