19 sierpnia w Pabianicach rozpocznie się Festiwal Piłki Ręcznej. Impreza będzie rozgrywana na boiskach: Szkoły Podstawowej nr 14, Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr 3. Powstały tam nowoczesne boiska wielofunkcyjne.
Mecze potrwają od godziny 9.00 do 18.00. Zespoły zostaną podzielone na 6 grup. W turnieju zagrają zawodnicy m.in.: Anilany Łódź, ChKS Łódź, SPR Środa Wielkopolska, Piotrkovii Piotrków Trybunalski, Padwy Zamość, Varsovii Warszawa i gospodarza turnieju – Pabiksu Pabianice – beniaminka drugiej ligi.
– W turnieju zmierzą się 32 drużyny z całej Polski. Rozegrają 120 meczów – mówi Włodzimierz Stawicki, organizator. – Zawodnicy będą podzieleni na kilka kategorii wiekowych. Każda drużyna w swojej grupie rozegra mecze w systemie „każdy z każdym”.
Na boiskach zobaczymy brązowych medalistów olimpijskich w piłce ręcznej z Montrealu: Zygfryda Kuchtę, Andrzeja Szymczaka i olimpijczyka z Monachium – Włodzimierza Wachowicza.
O 18.00 na Lewitynie stanie „miasteczko festiwalowe”. W ramach festiwalu przewidziane są m.in.: dyskoteka – czwartek 20 sierpnia, kino letnie – piątek 21 sierpnia, „Rodzinny festyn sportowo–rekreacyjny” – 22 sierpnia. Na festynie zagrają lokalne zespoły, będą też gry i zabawy dla dzieci oraz młodzieży. Czeka na nas pokaz jogi, mody, turniej siatkówki plażowej, teatr ognia, pokaz sztucznych ogni i wiele innych „drobniejszych” atrakcji.
Uczestnicy turnieju będą nocowali w Gimnazjum nr 3. Koszt zakwaterowania wraz z wyżywieniem wynosi 30 zł. Miasto nie poniesie żadnych znaczących wydatków związanych z organizacją festiwalu. Udało się pozyskać środki zewnętrzne, m.in. z Ministerstwa Sportu – 20 tys. zł, od innych patronów – 6,5 tys. zł i od sponsorów – 7 tys. zł.
– Suma może się jeszcze zwiększyć, ponieważ nadal trwają rozmowy ze sponsorami. Koszt imprezy nie przekroczy 35 tysięcy złotych – twierdzi Łukasz Stencel z Urzędu Miejskiego.
Festiwal zakończy się 23 sierpnia.
 

sobota na Lewitynie :www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/rozrywka/koncerty/sobota-na-lewitynie.html