Piłkarze ręczni Pabiksu w ostatnim meczu tegorocznych rozgrywek spotkali się z Włókniarzem Konstantynów. Derby powiatu pabianickiego wygrał Włókniarz 29:25 (10:13).

Od początku spotkania bardziej skoncentrowani wyszli na parkiet pabianiczanie, którzy w 16. min prowadzili już 10:5. W bramce kapitalnymi interwencjami popisywał się Marcin Zajkiewicz. W końcówce pierwszej połowy przy prowadzeniu 12:8 Pabiks nie wykorzystał czterech stuprocentowych sytuacji do strzelenia bramki. Mimo tych niepowodzeń nasi zawodnicy utrzymali prowadzenie i na przerwę schodzili do szatni prowadząc 13:10. W drugiej połowie Włókniarz zaczął bardziej agresywnie grać w obronie, z czym nie mogli poradzić sobie zawodnicy Pabiksu. Gospodarze mozolnie odrabiali straty i w 43. min doprowadzili do remisu 19:19, a następnie po dwóch celnych uderzeniach Krzysztofa Dzikowskiego i Michała Knola objęli prowadzenie 21:19. Kiedy w 46. min Jakub Walocha otrzymał czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko, wiadomo było, że naszym będzie ciężko odnieść zwycięstwo. W tym czasie zawodnicy z Konstantynowa rzucili nam cztery bramki, tracąc tylko jedną i w 52. min objęli prowadzenie 26:21. Wszyscy przekonani byli już o zwycięstwie gospodarzy, ale w przeciągu czterech minut Pabiks rzucił kolejno 3 bramki i przegrywał tylko 24:26. W końcówce spotkania bardziej doświadczeni zawodnicy gospodarzy długo rozgrywali piłkę i wygrali 29:25.

Ostatecznie w tegorocznych rozgrywkach Pabiks zajął 9. miejsce. W rundzie rewanżowej nie odniósł ani jednego zwycięstwa, zanotował same porażki.
Pabiks: Grzegorz Brański, Marcin Zajkiewicz – bramkarze, Paweł Chłód 6, Jakub Walocha 4, Adrian Nowicki 4, Włodzimierz Stawicki 3, Michał Kaflak 3, Adam Paruszewski 3, Artur Binkowski 2, Seweryn Tosik, Daniel Zajączkowski, Andrzej Niźnikowski, Adam Pietrzykowski.
* * *
Młodzicy Pabiksu doznali porażki, przegrywając z liderem rozgrywek Victorią Tomaszów Mazowiecki 29:39 (15:17).
Pabiks: Robert Wyrębski, Wiktor Gorczyca, Filip Karbownik – bramkarze, Bartek Klamżyński 7, Kacper Włodarczewski 6, Szymon Pawlak 3, Konrad Rydygier 3, Dawid Świątek 3, Piotr Cieślik 3, Przemysław Lorenczak 2, Marcin Domagalski 1, Kamil Świątek.