Tym razem w Konstantynowie w derbach powiatu pabianickiego górą byli gospodarze, którzy wygrali 33:23.

Od początku spotkania obie drużyny postawiły na twardą, mocną obronę. Żadnej ekipie nie udawało się odskoczyć na więcej niż 1-2 bramki. Losy spotkania praktycznie rozstrzygnięte zostały zaraz po przerwie, gdy pabianiczanie nie potrafili skutecznie wykończyć wypracowanych sytuacji, a Włókniarz raz za razem wyprowadzał kontrataki i między 33. a 39 min. rzucił nam 7 bramek, a stracił tylko jedną (39. min 21:14).

W dalszej części spotkania zawodnicy zaczęli grać bardziej brutalnie, do czego w dużej mierze przyczynili się sędziowie z Radomia. Zawodnik Włókniarza Tomasz Rutkowski doznał złamania nosa, a zawodnik Pabiksu Marcin Kozłowski - kontuzji kolana. W 50. min zawodnicy z Konstantynowa z linii 6 metrów dwukrotnie rzucając na bramkę trafili w twarz bramkarza Pabiksu, Marcina Zajkiewicza. Nasz bramkarz nie wytrzymał nerwowo i po słowach sędziego, że „co on ma na to poradzić”, w sposób niecenzuralny wyraził swoje stanowisko w tej sprawie, za co sędziowie ukarali go karą dyskwalifikacji. Ostatecznie Włókniarz odniósł zasłużone zwycięstwo i przez połowę sezonu będzie najlepszy w powiecie.

Pabiks: Marcin Zajkiewicz, Marcin Grzanka – Przemysław Jankowski 7, Marcin Kozłowski 5, Jakub Walocha 5, Daniel Zajączkowski 3, Sebastian Stawicki 1, Adam Paruszewski 1,  Seweryn Tosik 1, Michał Kaflak, Piotr Świtalski, Krzysztof  Podgórski, Kamil Strzelec, Andrzej Lasowy, Adrian Jankowski, Adam Pietrzykowski.