Zawodniczka AZS AWF Warszawa uległa w finale mistrzostw rozgrywanych w Sheffield 10:15 Ukraince Oldze Charłan, która jest sklasyfikowana w światowym rankingu na 3. pozycji (Socha jest 10.).

W półfinale pabianiczanka pokonała 15:11 inną Ukrainkę - Halynę Pundyk. W ćwierćfinale Socha była lepsza od Włoszki Gioi Marzocci - 15:14.

To największy sukces 29-letniej szablistki od 2004 roku, kiedy to w Kopenhadze stanęła na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Europy. Zasługa w tym najbardziej utytułowanego szkoleniowca w historii kobiecej szabli - Edwarda Korfantego, pod okiem którego trenuje od 1,5 roku.

Prosto z mistrzostw w Anglii pabianiczanka, która służy w polskiej armii, leci do Rio de Janeiro, gdzie czekają ją mistrzostwa świata wojskowych. Socha będzie bronić tytułu wywalczonego przed rokiem w wenezuelskim Caracas.