Butla gazowa – to nic innego jak pojemnik do przechowywania gazu pod dużym ciśnieniem. Pochodzenie butli i zawartego w niej gazu, a także technologia produkcji butli oraz łatwość samodzielnego jej podłączenia i wymiany – to najważniejsze aspekty, na które powinniśmy zwrócić uwagę.


Główne zastosowania butli gazowych


W gospodarstwie domowym


Podstawowym zastosowaniem dla gazu z butli jest gotowanie, wraz ze zmianami w naszym trybie życia pojawiają sie kolejne – grille ogrodowe, parasole grzewcze. Ale można nimi także ogrzewać pomieszczenia mieszkalne, domki letniskowe, firmy. Wiele polskich gospodarstw musi zaopatrywać się w gaz z butli (gdy nie ma dostępu do gazu ziemnego). To alternatywne źródło energii, które można wykorzystywać niemalże w każdej sytuacji. Korzystanie z butli gazowych nie wymaga specjalnych umiejętności, specjalistycznych narzędzi czy uprawnień.


Na biwaku


Gaz w niewielkich butlach często używany jest przez turystów, chcących wygodnie i tanio gotować na szlaku. Gaz w butlach turystycznych wykorzystywany jest zwłaszcza latem w różnych urządzeniach używanych w plenerze – do ogrzewania, przygotowywania posiłków czy oświetlenia. To bardzo wygodne rozwiązanie, nie musimy stołować się w miejscach publicznych, nie musimy szukać zajazdów czy restauracji. Szeroki wybór butli turystycznych znajdziemy w GreenGas, który prowadzi sprzedaż butli gazowych. Dzięki bezwonnemu, czystemu i powolnemu procesowi spalania gaz płynny sprawdza się doskonale zwłaszcza w kuchenkach gazowych. GreenGas oferuje wygodne, lekkie butle o pojemności 1,2,3 5 kg. Oraz nowość – butle kompozytowe idealne na wyjazdy w plener z zaworem quick on.


W przemyśle


Butle z gazem doskonale sprawdzają się także w przemyśle. Mogą być stosowane jako paliwo do zasilania urządzeń grzewczych, na przykład promienników gazowych czy nagrzewnic, jako paliwo stosowane podczas różnego rodzaju prac dekarskich, instalacyjnych czy obróbki metali. Ale także gaz w butli może być stosowany w przemysłowych procesach produkcyjnych w fabrykach, cegielniach.


W samochodzie


Gaz propan-butan, w postaci instalacji LPG, stosuje się także jako paliwo samochodowe. Największym atutem jest oszczędność jazdy, tańsza jazda niż ta na benzynę. Są bezpieczne dla środowiska, gdyż nie emitują spalin. Dodatkowym plusem jest cicha i płynna praca silnika, efektywniejszy i łagodniejszy zapłon – w efekcie – dłuższa żywotność silnika zasilanego gazem LPG.


W gastronomii

Gaz w butlach może być używany w kuchniach, zarówno dla urządzeń stałych jak i przenośnych. Butla GreenGas HoReCa to dedykowany produkt dla gastronomi. Zapewnia najwyższej jakości gaz propan, oraz szybkie i bezpieczne podłączenie dzięki zaworowi quick on. Butla jest także idealnym rozwiązaniem dla małych, mobilnych restauracji oferujących dania typu fast food. Dodatkowo doskonale sprawdza się w urządzeniach grzewczych takich jak promienniki gazowe. Podłączanie butli nigdy nie było tak proste i szybkie – trwa dosłownie kilka sekund i nie sprawia to żadnych trudności dla osoby podłączającej.


Gaz propan czy gaz propan-butan?


Ogrzewanie domu czy firmy jest bardzo popularnym rozwiązaniem. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że czym innym jest ogrzewanie gazem płynnym propan a innych gazem propan-butan. Ten drugi jest bardziej popularny i szeroko dostępny. Jednak czy mają takie samo zastosowanie?
Najważniejsza różnica dotyczy temperatury wrzenia gazu. Jest to bardzo ważne zwłaszcza gdy mamy do czynienia z paliwem opałowym. Gaz propan zmienia swoją postać z ciekłej w gazową w temperaturze około – 40 oC, co oznacza, że w panującym w naszym kraju klimacie nie ma najmniejszych obaw, aby przetrzymywać gaz w zbiornikach na terenie posesji, nie traci on przy tym swoich właściwości. Swobodnie może znajdować się zarówno na powierzchni ziemi, jak i pod powierzchnią gruntu. Gaz propan jest nieco droższy i mniej kaloryczny niż butle na gaz propan-butan, jednak gaz propan pozwala na uzyskanie znacznie wyższej temperatury niż mieszanka propan-butan.
Gaz propan-butan, często nazywany LPG najczęściej spotykamy w butlach o pojemności 5 lub 11 kg. Butle gazowe na propan-butan stosowane są głównie w gospodarstwach domowych, które nie mają dostępu do gazu ziemnego z sieci, gaz LPG wykorzystuje się do zasilania kuchenek gazowych czy gazowo-elektrycznych. Stosuje się go także do zasilania przenośnych ogrzewaczy. Nie nadają się one jednak do zapewniania ciepła w całym domu. Największym ograniczeniem dla gazu propan-butan jest jego temperatura wrzenia, gdzie zmienia swoja postać z płynnej w gazową przy – 0,5 oC. Zaletą butli na gaz propan-butan z pewnością jest wartość opałowa i niższa cena. W GreenGas znajdziemy bardzo szeroką ofertę wszelkiego rodzaju butli gazowych.
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w sprzedaży i dystrybucji gazu płynnego w butlach firma posiada szeroką wiedzę, zapewniając swoim klientom obsługę na najwyższym poziomie. Firma jest wiodącym dostawcą LPG w butlach. Cieszy się opinią stabilnego i dobrego partnera. Oferta dostępna jest na znacznym obszarze Polski i z roku na rok obejmuje coraz większy zasięg.


Bezpieczny gaz


GreenGas to nie tylko bogata oferta ale przede wszystkim wysoki poziom bezpieczeństwa przy sprzedaży butli gazowych. Firma spełnia najwyższe standardy i oczekiwania jakościowe i ilościowe. To rzetelność i bezpieczeństwo. Oferta obejmuje obsługę instalacji, sprzedaż, pomoc w montażu i regularne dostawy gazu. GreenGas oferuje butle gazowe w nowoczesnej technologii, bezpieczne, w dobrym stanie technicznym z ważną legalizacją i po każdym napełnieniu sprawdzanie pod względem szczelności. Butle gazowe z GreenGas to przede wszystkim bezpieczeństwo, wysoka jakość, najwyższe normy i sprawdzeni dostawcy.
Po więcej informacji zapraszamy na  stronę https://greengas.pl/.

butle z gazem