Spora część użytkowników unika jednak odbierania połączeń z nieznanych sobie identyfikatorów. Czy faktycznie jest się czego bać? Okazuje się, że ofiara może stać się tak naprawdę każdy. Czy w takim razie możliwe jest sprawdzenie, kto znajduje się po drugiej stronie słuchawki?

Czy warto się bać nieznanych numerów i kto może do nas dzwonić?

Obecnie nie brakuje telefonicznych oszustów, nieuczciwych przedstawicieli handlowych czy naciągaczy, którzy chcą wyłudzić od nas pieniądze. Problem z nieznanymi numerami ma skalę międzynarodową - pisał o nim chociażby serwis https://inlookup.com. To właśnie przez nich nieznane numery budzą w nas niepokój i sprawiają, że boimy się podnieść słuchawkę. Dziś nikt tak naprawdę nie może czuć się stuprocentowo bezpieczny - wszystko przez socjotechniki i zaawansowane metody oszustw, które potrafią uśpić naszą czujność. Okazuje się jednak, że nie każdy nieznany numer to od razu powód do niepokoju. Próbę kontaktu z nami może przecież podejmować bliska lub przynajmniej znana nam osoba, która z jakiegoś powodu utraciła dostęp do swojego identyfikatora. Za tego rodzaju połączeniem może także stać przedstawiciel firmy, z której usług korzystamy czy przedstawiciel naszego operatora sieci komórkowej. Czy możliwe jest sprawdzenie, kto do nas dzwoni?

Jak sprawdzić opinie o numerze w sieci?

W tej sprawie swoje kroki warto skierować do internetu. Użytkownicy sieci chętnie dzielą się swoimi opiniami i przemyśleniami na temat konkretnych numerów - widać to chociażby na przykładzie popularności fraz "whose number is this" czy "who called me". Często to właśnie internauci tworzą bazy danych i opinii o numerach, które dają odpowiedź na temat potencjalnej przydatności konkretnego numeru lub potencjalnego zagrożenia, które jest z nim związane. W sieci znajdziemy sporo tego rodzaju serwisów - pamiętać należy jednak, że większość z nich nie działa bezpłatnie i zobowiązani zostaniemy do uiszczenia konkretnej opłaty. Warto także wspomnieć, że sprawdzenie właściciela danego numeru nie zawsze będzie możliwe - zwłaszcza w przypadku osób prywatnych. Sprawdzone numery warto dodać do naszej listy kontaktów, te niepewne natomiast do czarnej listy, która nie może się z nami kontaktować - ustrzeżemy się w ten sposób od podobnych rozterek w przyszłości. Więcej na ten temat przeczytać można na łamach wspomnianego już serwisu https://inlookup.com, który przedstawia informacje w języku angielskim.