Dermapen to niewielkie urządzenie, które – co najwcześniej odkryli dermatolodzy – ma naprawdę wielkie możliwości, jeśli chodzi o naszą skórę. Można powiedzieć, że jest udoskonaloną, luksusową wręcz wersją tradycyjnego rollera: ideą jest odpowiednie nakłuwanie naszej skóry.

O ile jednak tanie rollery „nadszarpują” nasz naskórek, o tyle dermapen wykonuje precyzyjne nakłucia z szybkością sto na sekundę. Można dodatkowo kontrolować głębokość nakłuć, dostosowywać je do konkretnej partii ciała, ale też problemu, z jakim się zmagamy.

Dermapen: pobudzanie skóry do regeneracji

Kiedy za pomocą dermapenu delikatnie uszkadzamy powierzchnię naszej skóry, dostaje ona wyraźny sygnał: płytki krwi muszą się aktywować. Uruchamiane są czynniki wzrostu, uaktywniają się fibroblasty i komórki macierzyste, co powoduje w dłuższym okresie nadprogramową produkcję naturalnego kolagenu i kwasu hialuronowego.

Dermapen działa więc podwójnie. Już w kilka dni po zabiegu może pojawić się złuszczenie, skóra będzie nieco twardsza i bardziej elastyczna: to znak, że pierwszy etap dermapena zadziałał. Ale poza tym, co na powierzchni, dokonuje się również zmiana wewnątrz skóry właściwej – ten proces trwa od kilku do kilkunastu tygodni. Aby go wzmocnić i utrwalić, zabieg dermapenem warto regularnie powtarzać: badania pokazują, że najlepsze rezultaty daje seria 4-6 zabiegów w odstępie co 2-4 tygodnie.

Dla kogo zabieg dermapenem?

Mezoterapia dermapenem znakomicie sprawdza się u każdej osoby, która ma problem z wiotczejącą skórą, powierzchownymi zmarszczkami, ale też nadwrażliwością czy naczynkowością. Jest to zabieg na tyle naturalny, że zaleca się go osobom już po 30. roku życia: celem jest wtedy przyzwyczajenie skóry do ciągłej, naturalnej produkcji czynników regeneracyjnych.

Z dermapena chętnie też korzystają mężczyźni. Ich skóra z natury jest inna, grubsza, w inny sposób pojawiają się zmarszczki, a więc dermapen można stosować nieco głębiej, za to ze znajomitymi efektami.

Trzeba też pamiętać, że dermapen wykorzystywany jest nie tylko na twarzy. Zabieg mezoterapii mikroigłowej można stosować również na szyję i dekolt, uda, biodra, brzuch czy pośladki. Rewelacyjne efekty przynosi też stosowanie dermapena na skórę głowy – włosy stają się gęstsze, grubsze i szybciej rosną.

Gdzie wykonać zabieg?

Dermapen jest zabiegiem bezpiecznym, ale trzeba umieć go wykonywać. Warto więc wybrać sprawdzony salon kosmetyczny, który często wykonuje takie właśnie zabiegi, a przy okazji dba o sterylność urządzeń i zasady bezpieczeństwa związane z Covid-19.

Szczególnie dobrą porą na wykonywanie zabiegu jest jesień, ponieważ nasza skóra nie jest wtedy narażona na intensywne działanie słońca. Dermapen warto zresztą wykonać przed weekendem, ponieważ przez dzień-dwa skóra będzie później zaczerwieniona.