Nowy katalog IKEA właśnie dociera do drzwi i skrzynek mieszkańców miasta, a już od 1 do 22 września Festiwal Dobrego Wystroju pozwoli łodzianom zainspirować się pomysłami na wykorzystanie tekstyliów w ich mieszkaniach. Otulające, oplatające oraz dostępne dla każdego tkaniny to możliwość zmiany wnętrza niewielkim kosztem. Dzięki warsztatom i atrakcyjnym ofertom w IKEA Łódź będzie to jeszcze prostsze.

 

Tekstylna Noc Zakupów

Tegoroczna premiera nowego katalogu IKEA, połączona z wystawą tekstyliów, odbyła się w Łodzi i nawiązuje do włókienniczych korzeni miasta. To jednak nie koniec atrakcji. 1 września rusza Festiwal Dobrego Wystroju. Rozpocznie go tekstylny i cenowy zawrót głowy podczas Tekstylnej Nocy Zakupów. Od godziny 21.00 do 23.00 tkaniny z metra i miękkie dodatki, m.in. pościel, ręczniki, zasłony, dywany czy obrusy będzie można kupić z 15% rabatem.

– Po raz pierwszy w naszej historii wydłużamy godziny otwarcia, więc zapewniam, że nie zabraknie niespodzianek. Zapraszamy już na godz. 20.30 do Restauracji IKEA, gdzie uroczyście rozpoczniemy Festiwal Dobrego Wystroju i Tekstylną Noc Zakupów – mówi Magdalena Rozengart, kierownik IKEA Łódź.

 

Kobiety do maszyn!

W niedzielę, 2 września stukot maszyn wypełni przestrzeń Portu Łódź przy IKEA. W trakcie trwania warsztatu „Kobiety do maszyn”, od godz. 12.00 do 19.00, wszyscy chętni będą mogli skorzystać ze stanowisk wyposażonych w maszyny i spróbować odszyć na miejscu kupioną w IKEA tkaninę. Jeśli ktoś będzie potrzebował pomocy, na miejscu będą studenci łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych.

- Zapraszamy tych, którzy potrafią szyć, tych, którzy chcieliby się nauczyć oraz tych, którym przydałaby się po prostu pomoc w odszyciu tkaniny – dodaje Magdalena Rozengart.

 

Tekstylne metamorfozy

W poniedziałek, 3 września, będzie można skorzystać z porad dekoratorów, którzy podpowiedzą, jak odświeżyć wnętrze za pomocą tkanin. Kolejne dni to cykl warsztatów, dzięki którym będzie można dowiedzieć się jak niewielkim kosztem zmienić wystrój i co za tym idzie nastrój.

 

- Wystarczy kilka prostych pomysłów, by nasze wnętrze nabrało nowego charakteru. Festiwalu Dobrego Wystroju to propozycja dla wszystkich, którzy kochają swój dom. Chcemy obudzić włókienniczego ducha miasta, przypominając mieszkańcom, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają tekstylia. To dzięki nim dom staje się przytulny, bezpieczny i ciepły. Podczas warsztatów będzie można się dowiedzieć, jak dobierać kolory tekstyliów i łączyć różne wzory. Podpowiemy także jak samemu zrobić lub ozdobić poduszki, pledy, obrusy czy abażury – zachęca Magdalena Rozengart.

 

Festiwal potrwa do 22 września. Wszystkie wydarzenia i warsztaty są bezpłatne.

Festiwal Dobrego Wystroju
(pierwszy tydzień wydarzeń):

  • 1 września godz. 20.30-23.00: uroczyste rozpoczęcie Festiwalu, Tekstylna Noc Zakupów
  • 2 września godz. 12.00-19.00: warsztaty „Kobiety do maszyn”
    i „Lampa taka jak Ty”
  • 3 września godz. 12.00-19.00: porady dekoratora „Wykreuj swój pokój z IKEA”
  • 4 września godz. 12.00-19.00: warsztaty „Ty tu urządzisz!”
  • 5 września godz. 12.00-19.00: warsztaty „Stoliczku nakryj się”
  • 6 września godz. 12.00-19.00: warsztaty „Tekstylne metamorfozy”

 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: www.IKEA.pl/lodz