Tym samym tak ważne jest, aby podczas produkcji poszczególnych pasz objętościowych dla zwierząt gospodarskich zachować ich najwyższą jakość.

Jakość pasz wykorzystywanych do karmienia zwierząt przekłada się bezpośrednio na wyniki ich produkcji oraz efektywność produkcji. Tym samym tak ważne jest, aby podczas produkcji poszczególnych pasz objętościowych dla zwierząt gospodarskich zachować ich najwyższą jakość. Pasze objętościowe stanowią bardzo ważny element w żywieniu przede wszystkim przeżuwaczy, takich jak bydło.

Wysokiej jakości pasze dla zwierząt

Z tego względu hodowla zarówno bydła mlecznego jak i bydła opasowego wymaga stosowania jak najwyższej jakości pasz objętościowych. Bardzo dużym utrudnieniem w przypadku produkcji pasz objętościowych dla bydła są zmienne i niekorzystne warunki atmosferyczne.

Ponadto dochodzi do bardzo wielu dodatkowych trudności podczas produkcji pasz, jak na przykład brak wystarczająco dużo miejsca, aby stworzyć optymalnej wielkości pryzmy kiszonki z kukurydzy. Tym samym konieczne jest skorzystanie z jak najwyższej jakości produktów wykorzystanych podczas produkcji pasz. Konieczne jest oczywiście korzystanie z jak najlepszej jakości materiału siewnego oraz stosownych środków ochrony roślin.

Duży wpływ na jakość ostatecznej kiszonki z kukurydzy ma także termin zbioru oraz jakość zbioru. W związku z tym warto zaplanować cały sezon kukurydziany i podejść holistycznie do przygotowywania pasz dla zwierząt, które będą im służyć przez cały rok. Ponadto należy także wskazać, że koszty przygotowywania kiszonki z kukurydzy są bardzo wysokie, a przez to w przypadku dużych strat na przykład w wyniku zepsucia i pleśni w kiszonce, straty finansowe mogą być bardzo wysokie. 

Najlepsze folie kiszonkarskie

Doskonałą jakość kiszonki z kukurydzy mogą zapewnić doskonałe folie okrywowe. Na współczesnym rynku dostępnych jest bardzo wiele folii do kiszonki z kukurydzy. Folie te pomimo dużego podobieństwa biorąc pod uwagę ich wygląd to bardzo różnią się swoimi właściwościami.

Tym samym konieczne jest świadome wybieranie takiej folii do kiszonki z kukurydzy, która umożliwi zachowanie paszy najwyższej jakości. Szczególnie polecana jest folia kiszonkarska BOCK. Przede wszystkim dzięki zastosowaniu wysokiej jakości folii kiszonkarskiej BOCK mamy pewność, że cała kieszonka z kukurydzy będzie odpowiednio zabezpieczona przed dopływem powietrza.

Tym samym wewnątrz pryzmy może swobodnie przebiegać proces fermentacji. W związku z tym na powierzchni folii pojawiają się wybrzuszenia. Oznaczają one gromadzące się gazy fermentacyjne, tym samym wskazuje to na doskonale wykonaną kiszonkę z kukurydzy. Gazy fermentacyjne są niezbędne do tego, aby kiszonka została wykonana w sposób prawidłowy. Ponadto z zastosowaniem folii kiszonkarskiej BOCK możemy liczyć na wysoką odporność na bardzo niekorzystne warunki zewnętrzne oraz na zmienne i niekorzystne warunki atmosferyczne.

Najlepsza folia kiszonkarska BOCK jest bardzo odporna na bardzo zmienne temperatury, a także wytrzymała nawet w przypadku występowania temperatur powietrza powyżej 70 stopni Celsjusza oraz poniżej 50 stopni Celsjusza. Do produkcji folii kiszonkarskiej BOCK zastosowano aż dziewięć warstw. Tym samym folia ta jest bardzo gruba, a przez to odporna na niekorzystne warunki zewnętrzne, a także na naciąganie. To bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku bardzo dużych pryzm kiszonki z kukurydzy. Wówczas bowiem może dochodzić do konieczności naciągania folii, aby pokryć całą pryzmę kiszonki z kukurydzy. 

Doskonałe zabezpieczenie kieszonki z kukurydzy

Wysokiej jakości folia do kiszonki z kukurydzy to bezwzględnie podstawa do tego, aby móc zyskać paszę dla zwierząt bardzo wysokiej jakości.

Stosując niskiej jakości folię do kukurydzy może dojść do jej szybkiego uszkodzenia oraz przerwania jej powierzchni. W związku z tym może być to przyczyną dużych strat w kiszonce z kukurydzy oraz do pojawienia się pleśni. Pleśń z kolei bardzo szybko ulega rozprzestrzenianiu się i może to wówczas powodować dalsze psucie się kiszonki z kukurydzy.

Przeczytaj również: Kiedy kosić kukurydzę na kiszonkę

Inwestycja w doskonałej jakości folii kiszonkarskiej BOCK pozwoli na skuteczne uniknięcie kosztów finansowych związanych z pleśnią w kiszonce. Często dochodzi do zewnętrznych uszkodzeń folii do kiszonki z kukurydzy na przykład w przypadku naruszenia jej ciągłości przez dzikie ptaki lub inne zwierzęta. Wyższej jakości folia do kiszonki z kukurydzy może ponadto znacznie podnosić jakość uzyskanej paszy dla zwierząt. Dzięki temu kiszonka z  kukurydzy może zwiększyć swoje wartości odżywcze i stanowić jeszcze lepszą paszę objętościową dla bydła. Warto zatem poszukiwać doskonałych rozwiązań w zakresie odkrywania pryzm.