To dobry moment na rozpoczęcie kulinarnej przygody, ponieważ możemy skorzystać z przygotowanej przez sklep oferty -15% na wszystkie garnki i patelnie.

Aby zachęcić malucha do wykonywania kuchennych czynności, warto włączyć go w przygotowania od samego początku. Zacznijmy od wspólnego wybrania przepisu. Zaproponujmy kilka dań, które jesteśmy w stanie ugotować, pokażmy ich zdjęcia lub opiszmy dokładnie ich skład i smak – niech podejmie decyzję. Aby jeszcze bardziej zwiększyć zaangażowanie dziecka, możemy zabrać je do sklepu i razem kupić potrzebne składniki. Poprośmy także o przygotowanie listy zakupów, choćby obrazkowej. Przy okazji jej tworzenia możemy opowiedzieć dziecku o każdym produkcie.

Przed przystąpieniem do gotowania pamiętajmy, aby pokazać maluchowi, jak dokładnie umyć ręce. Następnie wspólnie podzielcie obowiązki. Niech dziecko od początku wie, jakie zadania będą je czekać. Czynnościami, które możemy mu powierzyć, jest na przykład mycie warzyw, odmierzanie odpowiednich ilości cukru czy mąki, mieszanie składników. Wraz z wiekiem i zwiększaniem się umiejętności malucha możemy przydzielać mu coraz bardziej odpowiedzialne i trudne obowiązki, takie jak obieranie niektórych warzyw, rozbijanie jajek czy wyrabianie ciasta. Zaangażujmy go także w nakrywanie stołu. Dodatkową atrakcją będzie dla niego na przykład przygotowanie kolorowych karteczek z imionami domowników i ułożenie ich przy nakryciach. Pamiętajmy, aby chwalić dziecko za jego zaangażowanie oraz pomagać i tłumaczyć, jeżeli z czymś sobie nie radzi.

Dla wszystkich Klubowiczów IKEA Family, którzy planują kuchenną zabawę z dziećmi, ale potrzebują uzupełnienia swojego asortymentu, IKEA Łódź przygotowała ofertę -15% na wszystkie garnki i patelnie w dniach 11-14 lipca. W ofercie sklepu znajdziemy garnki z wbudowanym wewnątrz lub w pokrywkę sitkiem, z uchwytem pozwalającym zawiesić pokrywkę na krawędzi garnka czy z możliwością pozostawienia przerwy pomiędzy garnkiem a pokrywką poprzez podniesienie uchwytów, aby zapobiec przelaniu się gotującej wody lub ułatwić jej wylanie po zakończeniu gotowania. To produkty, które z pewnością uprzyjemniają codzienną pracę w kuchni i kulinarną przygodę z najmłodszymi domownikami.