Jeśli chcesz szybko dotrzeć do celu, to właśnie ten sprzęt da Ci taką możliwość. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli, dlatego przed zakupem warto dowiedzieć się, co wyróżnia dobrą hulajnogę elektryczną. Ten poradnik podpowie Ci, na jakie parametry zwrócić uwagę. 

  1. Jak dopasować hulajnogę elektryczną do wzrostu, wieku i wagi użytkownika?

  2. Najwyższej jakości sprzęt - co go wyróżnia?

  3. Najważniejsze parametry

Jak dopasować hulajnogę elektryczną do wzrostu, wieku i wagi użytkownika?

Różnorodność modeli dostępnych pod następującym linkiem https://www.euro.com.pl/pojazdy-elektryczne,g!hulajnoga-elektryczna.bhtml może przyprawić o zawrót głowy, dlatego warto dokładnie przemyśleć zakup hulajnogi. Sprzęt ten do tej pory kojarzony był z dziecięcą zabawką, popularną zwłaszcza w przeszłości. Oczywiście kilka dekad temu nie było elektrycznych modeli, jednak rozwój technologiczny pozwolił na stworzenie hulajnogi wyposażoną w specjalną baterię. To właśnie ten akumulator sprawia, że urządzenie się przemieszcza. Każdą hulajnogę elektryczną należy dobrać przede wszystkim do wzrostu i wagi użytkownika. Inne modele będą przeznaczone dla dzieci, a inne dla osób dorosłych. Dlatego pierwszym czynnikiem, wpływającym na zakup konkretnego modelu, jest jego wielkość. Na początku skupmy się na sprzęcie dla dzieci. Dla młodszych osób najlepszy będzie model lekki, który nawet kilkuletnie bądź kilkunastoletnie dziecko przeniesie. Większość tego typu sprzętów waży do 10 kg. Poręcznymi produktami są te o wadze 7,5 kg. Są to modele, które się szybko ładują. Kluczową rolę odgrywa także maksymalne obciążenie. Tutaj wszystko zależy od wagi osoby, która będzie korzystać z hulajnogi. Dla osób dorosłych najlepiej wybrać sprzęty wykonane z solidnych materiałów, które udźwigną nawet 120 kg. Wielkość hulajnogi elektrycznej może być różna. Duże sprzęty nie sprawdzą się w przypadku drobnych osób, w tym dzieci. 

Najwyższej jakości sprzęt - co go wyróżnia?

Kupując hulajnogę elektryczną, warto zainwestować więcej pieniędzy. Najtańsze modele mogą być zrobione z materiałów wątpliwej jakości. Hulajnoga to sprzęt, który jest dość mocno eksploatowany. Jazda po wybojach czy możliwe uderzenia bardzo szybko będą widoczne na delikatnych materiałach. Dodatkowo mechanizm w bardzo tanich sprzętach również może pozostawiać wiele do życzenia. Pamiętajmy, że hulajnoga elektryczna to środek lokomocji. Dlatego musi zapewniać użytkownikowi maksymalny stopień bezpieczeństwa. Źle skonstruowane modele ze słabszych tworzyw zwyczajnie nie wytrzymają naporu nawet lżejszej osoby. Większa inwestycja to w wielu przypadkach gwarancja mniejszej awaryjności. Naprawa usterek w systemie elektrycznym może sporo kosztować. Poszukując idealnego produkty, sprawdźmy, jak długą gwarancję oferuje producent, co zapewni nam komfort w dochodzeniu swoich konsumenckich praw. 

Najważniejsze parametry

Powiedzieliśmy już o wadze sprzętu oraz jego wielkości. Nie są to jednak jedyne parametry, jakie powinny determinować zakup konkretnej hulajnogi elektrycznej. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na maksymalną prędkość urządzenia. Warto pamiętać, że hulajnoga elektryczna to nie jest super szybki środek lokomocji, który dostarczy niezapomnianych wrażeń każdemu miłośnikowi ekstremalnych sportów. Nie mniej jednak urządzenia te potrafią poruszać się ze spora prędkością. Oferowane przez różnych dystrybutorów modele mają szeroki wachlarz możliwości. Dla początkujących użytkowników oraz dzieci idealnym wyborem okażą się sprzęty pozwalające na poruszanie się s prędkością do 25 km/h. Raczej odradza się kupowanie młodszym użytkownikom szybszego sprzętu ze względów bezpieczeństwa. Dla osób, które poradzą sobie podczas szybszej jazdy, polecane są hulajnogi elektryczne poruszające się z szybkością do 80 km/h. Oczywiście każdy model powinien być wyposażony w czytelny i intuicyjny interfejs, który pozwoli na bezproblemowe ustawianie najważniejszych parametrów. 

Kolejny ważny czynnik to zasięg urządzenia. Oznacza to odległość, jaką można pokonać podczas jednego, pełnego ładowania. Na krótkie przejażdżki wystarczą sprzęty o zasięgu od 10 do 20 kilometrów. Ale w takiej sytuacji po każdym użyciu trzeba pamietać o naładowaniu sprzętu. W przypadku dłuższych wypraw potrzebne będą bardziej zaawansowane warianty. Obecnie do najbardziej zaawansowanych modeli należą hulajnogi, które na pełnej baterii mogą pokonać aż 120 kilometrów. I tutaj należy poruszyć inną, równie ważną kwestię, a mianowicie czas ładowania baterii. Hulajnogi elektryczne, tak samo jak telefony komórkowe oraz laptopy, nie pojadą, jeśli nie zostaną naładowane. Długość ładowania baterii zależy od typu urządzenia. Im większa bateria, tym dłużej się ładuje, ale też dłużej wytrzymuje. Producenci wyposażają swój towar w wiele dodatkowych opcji. Bardzo funkcjonalne są modele, która mają składaną konstrukcję, dzięki czemu hulajnogę można z łatwością przewieźć w małym bagażniku lub autobusie.