Trzeba wiedzieć, że nie zawsze nasz tryb życia pozwala na samodzielnie przygotowanie posiłków od podstaw. W tym przypadku z pomocą przyjść może nam catering dietetyczny, czyli tak zwana dieta pudełkowa. To posiłki, które są przygotowane przez specjalistów w dziedzinie żywienia, a także racjonalnych zasad posiłków. Tego rodzaju dieta jest bardzo wygodna dla każdego, ponieważ może być ona dostarczana prosto do domu każdego klienta lub pod wskazany przez niego adres.

Jak wygląda catering dietetyczny?

Dieta, która jest wybrana przez klienta, komponowana jest w zależności od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Przed wybraniem diety można zdecydować się na konsultację z dietetykiem, który jest w stanie przeprowadzić z klientem wywiad żywieniowy, a w tym czasie może on dowiedzieć się, jakie są preferencje smakowe określonej osoby, a także ewentualne alergie lub choroby. W oparciu o wszystkie uzyskane informacje przez profesjonalistów zostaje stworzony specjalny zestaw pięciu posiłków dietetycznych, które kolejno docierają do domu lub do pracy klienta. Catering dietetyczny jest więc doskonałym rozwiązaniem dla każdego, kto jest zabiegany i nie ma czasu na liczenie kalorii, a także przygotowywanie pełnowartościowych posiłków.

(Sprawdź catering dietetyczny w Łodzi https://fit-catering.pl/catering-dietetyczny-lodz/)

Kto może korzystać z cateringu dietetycznego?

Z usług cateringu dietetycznego, a także konsultacji z dietetykiem może korzystać każdy. Jeżeli Twoim celem jest zrzucenie zbędnych kilogramów albo zdrowe odżywianie, to jest to doskonała opcja dla Ciebie. W takim miejscu żywieniowiec zajmuje się układaniem indywidualnych diet, które są tworzone z myślą o osobach z alergiami, nietolerancjami, a także innymi chorobami układu pokarmowego czy krążenia. W ofercie można znaleźć również specjalne plany żywieniowe dla osób, które uprawiają sport, a także kobiet w ciąży.

Warto pamiętać o tym, że w takim przypadku każdy klient może skorzystać z pomocy dietetyka. Po zastosowaniu diety może on ocenić wyjściową masę ciała, a także obliczyć indywidualne zapotrzebowanie energetyczne, czy dobrać prawidłowe posiłki. Jeżeli dieta będzie dobrze dobrana, to jej zastosowanie jest w stanie doprowadzić do zmniejszenia się masy ciała, a dzięki temu każdy klient może liczyć na to, że jego sylwetka znacząco się poprawi. Przy tym warto pamiętać, że spadek masy ciała nie będzie się wiązał w żaden sposób z ryzykiem efektu jo-jo.

Jak wyglądają diety?

Dieta składa się z pięciu zbalansowanych posiłków, które mają określoną kaloryczność. Jest ona dopasowana do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Możliwe jest wybranie diety, która składa się z:

·       1.200 kcal,

·       1.500 kcal,

·       1.800 kcal,

·       2.000 lub więcej kcal.

W ofercie cateringu dietetycznego można znaleźć również ciekawe plany dietetyczne, które są stworzone z myślą o osobach aktywnych fizycznie, kobietach w ciąży, czy karmiących piersią. Odpowiednią dla siebie dietę mogą znaleźć również wegetarianie, weganie, a także osoby z alergiami czy nietolerancjami pokarmowymi.

Catering dietetyczny – przygotowanie posiłków

Wszystkie posiłki są stworzone przez doświadczonych kucharzy, a także zgodnie z wszystkimi normami odżywiania. Do przygotowania posiłków wykorzystuje się jedynie świeże, wysokiej jakości produkty, które pochodzą od lokalnych producentów.