Klasyka czy oryginalność?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze garnituru?

Klasyka czy oryginalność?

Modne garnitury wbrew pozorom bardzo często mają prosty klasyczny krój. Niektórzy mężczyźni nie są jednak przekonani do takiego rozwiązania i momentami nieco na siłę szukają oryginalności. W takim przypadku bardzo łatwo jest jednak wpaść w pułapkę kiczu albo kupić strój, który dobrze prezentować się będzie raz, natomiast za parę lat będzie irytował swoją "oryginalnością". Jeśli masz mieć w szafie jeden garnitur, postaw na klasyczny model. Propozycje takich marek jak DASTAN sprawdzają się przy każdej okazji. Dobrze dopasowany garnitur, wykonany z materiału odpowiedniej jakości sprawi, że z takiego zakupu będziesz zadowolony przez lata. 

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze garnituru?

Modne garnitury DASTAN wykonane są z różnych odmian poliestru z domieszką naturalnych tkanin. Takie rozwiązanie sprawia, że materiał jest nie tylko wygodny i komfortowy, lecz także znacznie mniej się gniecie. Dzięki nowoczesnym tkaninom skóra w garniturze dobrze oddycha, co sprawia, że nawet podczas wielu godzin spędzonych na ważnym spotkaniu lub rodzinnej uroczystości będziesz się czuł komfortowo. Jakość tkaniny to bardzo ważne kryterium wyboru konkretnego modelu, natomiast trzeba koniecznie wziąć pod uwagę także:

  • krój - tutaj ponownie wygrywa klasyka, oczywiście niektóre rozwiązania związane ze zmianą kształtu i ułożenia kieszeni, szerokości klap, a nawet długości marynarki są bardzo ciekawe i atrakcyjne wizualnie, natomiast wybierając taki model, zastanów się, czy będzie on pasował do ciebie za rok, dwa lub trzy; garnitur to zakup na lata i przy wyborze kroju warto mieć tego świadomość; dodatkowe zdobienia, kontrastowe przeszycia nie zawsze się sprawdzają;

  • wzór i kolor - popularnością cieszą się przede wszystkim granatowe i grafitowe garnitury; pamiętaj, że czerń jest zarezerwowana tylko na wieczorowe okazje; latem możesz postawić na brąz i jaśniejsze kolory, pamiętaj jednak, że nie będą one dobrze wyglądać w sztucznym świetle; ciekawą propozycję stanowi natomiast szkocka krata;

  • rozmiar - powinien być idealnie dopasowany, a jednocześnie nie może ograniczać twoich ruchów; idealne rozwiązanie to 2-3 cm luzu w klatce piersiowej i pasie. Tkanina po założeniu nie powinna ani luźno na tobie zwisać, ani tym bardziej nieelegancko się opinać.