Oczywiście Twoje szanse na realizację tego śmiałego planu maleją, jeśli masz zamiar robić wszystko samodzielnie. Tworzenie dedykowanego oprogramowania zdecydowanie lepiej pozostawić specjalistom.

Gdzie ich znaleźć? W software house. Takie przedsiębiorstwo zatrudnia grafików, testerów, specjalistów od UX i UI oraz programistów. Działa w oparciu o metodyki zwinne, co zdecydowanie przyspiesza pracę nad projektem. Aplikacje od firmy programistycznej są nie tylko ładne i funkcjonalne, ale też szybko działają.

Zebrane tu typy aplikacji należą do najbardziej dochodowych. Wystarczy stworzyć dobry plan biznesowy, by zarobić na nich naprawdę niemałe pieniądze.

Aplikacje randkowe. Możesz pokonać Tindera.

Tinder należy do grupy Match, która osiąga roczne przychody rzędu 1,7 miliarda dolarów. Myślisz, że rodzime portale nie są rentowne? Sympatia.pl generuje w ciągu roku zysk na poziomie 10 milionów złotych. W tego typu platformach liczba dostępnych za darmo opcji jest mocno ograniczona. Ich właściciele zarabiają takie kwoty na abonamencie.

Platformy z filmami. Software house doda im charakteru.

Tylko w III kwartale 2019 roku Netflix zarobił 5,2 mld dolarów. Tak, branża portali dostarczających filmy jest już dość wyraźna. Jednak zamiast traktować to jako przeszkodę, warto zobaczyć w tym okazję. Ludzie przyzwyczaili się do modelu abonamentowego i spędzają na serialach każdą wolną chwilę.

Mobilne radio internetowe. Tak, radio wciąż żyje!

I nie tylko radio. W aplikacji przeznaczonej do strumieniowania dźwięku możesz promować podcasty, udostępniać darmowe lekcje z kursów, prowadzić serwisy informacyjne, co tylko chcesz. W radiu zarabiasz podwójnie. Na abonamencie oraz od reklamodawców. Radio nie musi przy tym działać całą dobę. Na początek możesz ograniczyć się do ciekawej audycji kilka razy w tygodniu.

Media społecznościowe. Rynek wciąż nie jest nasycony.

Myślisz, że to nie może się udać? Wystarczy dobrze dobrać grupę docelową i zaprojektować pod nią funkcjonalności. Wciąż istnieją ludzie, którzy z pewnych względów nie lubią udzielać się w tradycyjnych mediach społecznościowych. Możesz stworzyć dla nich bezpieczne miejsce, gdzie będą dobierać się w grupy biznesowe do konkretnych projektów. A to tylko jedna z opcji.

Komunikatory. Oprogramowanie musi się wyróżniać.

Ten pomysł musi być oparty o solidne badanie rynku. Zanim zlecisz specjalistom od programowania z software house tworzenie komunikatora, sprawdź, co szwankuje w dotychczasowych programach. Może strumieniowanie video może być mniej zawodne? A może dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym zapewnisz użytkownikom prywatność i bezpieczeństwo?

Portale handlowe. Jest na to sposób.

W przypadku platform handlowych warto postawić na specjalizację branżową. Rękodzielnicy masowo sprzedają swoje produkty na Etsy i Pakamerze. A przecież nie tylko oni chcą wygodnie handlować tym, co robią. Wybierając konkretną branżę będziesz w stanie precyzyjnie odpowiedzieć na jej potrzeby.

Gry z mikropłatnościami. Tego nie stworzy agencja interaktywna.

Ostatnim, najbardziej oczywistym zresztą pomysłem są gry. Można je sprzedawać za pośrednictwem sklepów z aplikacjami. Paradoksalnie najlepiej zarabia się jednak na grach, które są darmowe. Software house może zaimplementować w nie system mikropłatności i zapewnić grze stabilność działania nawet przy dużym obciążeniu.

Który z powyższych pomysłów najbardziej przypadł Ci do gustu? A może chodzi Ci po głowie jeszcze inny projekt? Koniecznie daj nam znać. Chętnie podpowiemy Ci, jak wprowadzić go w życie.