Motywy, wzory i barwy to tylko jedna ważna kwestia, natomiast dopasowanie krojów i wizualne podkreślanie walorów swojej sylwetki wymaga pewnej wiedzy i spostrzegawczości. Najczęściej uważamy, że wyjątkowo wyglądają raczej rzeczy niewygodne. Obcisłe bluzki, dopasowane spódnice i wysokie szpilki to raczej nie jest idealny komplet na leniwy weekend na kanapie, chociaż z całą pewnością może prezentować się naprawdę wspaniale. Czy szerokie spodnie, albo wygodne mokasyny na platformie mogą wyglądać równie dobrze? Okazuje się, że wszystko jest sprawą odpowiedniej kompozycji.

Wizualne wyszczuplanie sylwetki

Niestety bardzo często to, co wygodne, źle wpływa na wygląd całej naszej figury. Luźne ubrania i szerokie nogawki mogą wizualnie dodać nam kilka kilogramów, dlatego warto się dowiedzieć, jak w łatwy sposób można tego uniknąć.

Najczęściej uważa się, że buty do spodni z szerokimi nogawkami powinny być wysokie tak jak szpilki, lub te na koturnie, czy słupku. Nie od dziś wiadomo, że buty na podwyższeniu zmuszają nas do wyprostowania całej sylwetki i tym samym optycznie ją wyszczuplają. Nasze nogi, choć ubrane w szerokie nogawki, które nie podkreślają smukłych kształtów łydek, w wysokich butach wydają się znacznie delikatniejsze. Ich wpływ na nasz wygląd niweluje efekt masywnej figury, jaki mogą wywołać szerokie nogawki u spodni.

Czy wyłącznie dlatego, że znaleźliśmy jedno możliwe rozwiązanie jakiegoś problemu, powinniśmy zaprzestać poszukiwań jakichkolwiek innych? Przecież elegancja ma wiele odsłon. Jedną z nich są wygodne, a zarazem odzwierciedlające wyjątkowy styl mokasyny na platformie.

Wygodny strój, swobodna elegancja

Szerokie spodnie i mokasyny na platformie? Dlaczego nie! Swobodny charakter takiej stylizacji kieruje naszą uwagę na wyjątkowe dodatki, takie jak ozdoby umieszczone na butach, czy kolorowa torebka. Choć mokasyny polecane są głównie do spodni takich jak cygaretki, które dzięki zwężanej nogawce mają podkreślić naturalny kształt łydek i wysmuklić tym całą sylwetkę, w połączeniu z luźniejszymi ubraniami zyskują one zupełnie nowe znaczenie.

Mokasyny na platformie od razu kojarzą się z ciepłą i swobodną atmosferą, choć przecież potrafią one występować w niezwykle klasycznych odsłonach, dla przykładu wykonane z gładkiej czarnej skóry ekologicznej. To świeża i wiosenna odsłona, szczególnie w połączeniu z szerokimi spodniami i kolorową bluzką. Im śmielej w kwestii barw i wzorów, tym ciekawiej!