Zanim zaczniesz suplementację, koniecznie sprawdź efekty konkretnych specyfików oraz dawkowanie. Wybieraj wyłącznie sprawdzone odżywki kazeinowe lub inne, które są polecane przez specjalistów i innych sportowców.

Popularna ostatnimi czasy kazeina jest jednym z najchętniej wybieranych przez sportowców typem odżywki białkowej. Ta doskonale wpływa na masę mięśniową, pod warunkiem że stosujesz ją zgodnie z zaleceniami producenta i specjalistów. Kazeina ma mocne właściwości antykataboliczne, a więc hamuje rozpad masy mięśniowej po morderczych treningach w okresie regeneracji. Dzięki temu efekty Twojej pracy będą widoczne znacznie szybciej, a mięśnie znacznie bardziej uwydatnione niż dotychczas.

Kazeina – co to takiego?

Można powiedzieć, że kazeina to rodzaj białka mlekowego, które zawiera ogromne ilości aminokwasów. Ta substancja w formie proszku jest pozyskiwana w 100% naturalnie, co oznacza, że jej stosowanie nie niesie ze sobą negatywnych skutków ubocznych – jeśli nie przesadzasz z dawkowaniem. Jeśli często ćwiczysz na siłowni i oczekujesz naprawdę widocznych efektów, koniecznie połącz zbilansowaną dietę wraz z suplementacją kazeiną. To sprawi, że Twoje mięśnie będą zawsze zaopatrzone w niezbędne do wzrostu białko – zarówno w nocy, jak i w ciągu dnia. Według najnowszych badań, kazina ze względu na swój długotrwały rozpad w organizmie człowieka nawet przez kilka godzin po zastosowaniu pozwala na ograniczenie rozpadu tkanki mięśniowej nawet o 40%.

Jakie są zalety stosowania kazeiny? Najważniejsze informacje

Jest wiele zalet stosowania kazeiny podczas realizowania treningów siłowych. To przede wszystkim suplement, który zawiera w 100% naturalną kazeinę micelarną, ma przedłużone działanie, a także zabezpiecza mięśnie w trakcie snu. Warto dodać, że suplementy kazeinowe od topowych producentów odżywek nie zawierają chemicznych form kazeinianu oraz są doskonałym źródłem wapnia dla organizmu każdego człowieka, szczególnie sportowca.

Suplementacja kazeinowa a odchudzanie – czy to działa?

Zastanawiasz się, czy suplementy białkowe w postaci kazeiny działają też na odchudzanie? Jak najbardziej tak. Jeśli jednocześnie chcesz zrzucić nieco tkanki tłuszczowej, ale tym samym nie stracić masy mięśniowej, koniecznie stosuj odżywki kazeinowe w odpowiednio przystosowanych dawkach dla swojego organizmu.

Pamiętaj, że zbilansowana dieta to podstawa jeśli chodzi o suplementację kazeiną lub jakimkolwiek innym białkiem. Chcesz wiedzieć dlaczego? Oto prosty przykład: kiedy budujesz masę mięśniową lub stosujesz dietę odchudzającą i nie dostarczasz odpowiedniej ilości białek w pokarmie mięśnie będą stale tracić na swojej masie niezależnie od tego, jak duże ilości suplementów kazeinowych przyjmiesz. Podsumowując – stosowanie kazeiny to dobry i bezpieczny sposób na poprawę masy mięśniowej swojego ciała, ale tylko w połączeniu z treningami i dobrze dobraną dietą.