Zobacz, jakie są 3 najważniejsze powody do zmiany materaca. Zadbaj o miejsce, w którym spędzasz 1/3 swojego życia. Podobno lepszy stary wróg niż nowy przyjaciel. Jednak to powiedzenie nie sprawdza się, jeśli chodzi o zmianę materaca. Jeśli przynajmniej na jeden z poniższych punktów odpowiesz „tak”, lepiej jak najszybciej znajdź swój nowy, lepszy materac.

Zmień materac max. po 8 latach

8 lat to górna granica, po której twój stary materac powinien wylądować w koszu na śmieci. Dlaczego? Ponieważ po tym czasie jest niczym innym, jak tylko siedliskiem alergenów, bakterii i kurzu. Sprężyny nie są tak elastyczne, jak kiedyś, a pianka często jest wyleżała, co owocuje dołkami w materacu. Po tym czasie materac jest najczęściej poplamiony i zabrudzony, a to uczta dla roztoczy i bakterii.

Zmiana wagi – zmiana  materaca

Mało kto zwraca uwagę na ten aspekt, ale zauważ, że przy zakupie materaca kluczowym aspektem jest waga osoby śpiącej na nim. Dlatego też, gdy chudniesz lub przybierasz na wadze, musisz wybrać taki, który będzie harmonizował z naciskiem, jaki wywierasz na jego powierzchnię.

Pamiętaj, że materace miękkie zarezerwowane są dla osób ważących do 60 kg, średnio twarde materace są dla osób o wadze w przedziale 60–80 kg, a twarde powyżej 80 kg.

Zmień materac, gdy boli Cię kręgosłup

Boli Cię głowa, kręgosłup? Rankiem zamiast energii czujesz większe zmęczenie? Nie zastanawiaj się dłużej, nawet jeśli materac nie ma nawet 3 czy 5 lat, wymień go, gdy uskarżasz się na dolegliwości związane nawet pośrednio z kręgosłupem. Zły nacisk, jaki wywiera materac na kręgosłup, powoduje jego nieprawidłowe wygięcie. Uciska tam, gdzie powinien się zapadać, a zapada w miejscu, gdzie powinien być strategiczny punkt podparcia Twojego ciała. Pożegnaj się ze swoim materacem bez sentymentu!

Zobacz, jakie materace na każdą kieszeń znajdziesz w www.rajmateracy.pl