Dzisiaj natomiast jak najbardziej jest to realne, co wynika z faktu, że opracowano specjalistyczną metodę zwaną tlenoterapią, w której korzysta się z wysokiej klasy sprzętu medycznego zwanego koncentratorami.

Na czym to polega?

Tlenoterapia opiera się na wykorzystaniu czystego tlenu po to, aby zwiększać jego ilość osobom mającym problemy z oddychaniem oraz zaburzeniami w wymianie gazowej, niedotlenieniem i niewydolnością. Jeżeli chcemy, aby nasz organizm funkcjonował należycie, konieczne jest zapewnienie mu odpowiedniej dawki tlenu, stąd nie wolno pod żadnym pozorem bagatelizować przypadków wyżej wspomnianych i od razu trzeba zgłosić się do specjalisty, który zdiagnozuje nas, a następnie skieruje do profesjonalnej wypożyczalni medycznej typu Elektrotechmed, za pośrednictwem której można zaopatrzyć się w fachowe wyposażenie do tlenoterapii. Pamiętajmy, że w przypadku wystąpienia niedotlenienia mózgu, wystarczy jedynie kilka minut, aby doszło do śmierci!

Co to daje?

Dzięki tlenoterapii z zastosowaniem wyżej wspomnianych koncentratorów tlenu, czy to wypożyczanych od Elektrotechmed i innych podobnych medycznych placówek specjalizujących się w wynajmie tego rodzaju urządzeń, czy też kupowanych przez pacjenta na własność, możliwe jest znaczące polepszenie jakości i komfortu życia na co dzień. Usprawniamy pracę mięśnia sercowego, odciążamy płuca, chronimy mózg, ale też poprawiamy ogólne samopoczucie. Do tlenoterapii w warunkach domowych kwalifikują się między innymi chorzy na odmę czy zator płucny, cierpiący na bezsenność, kłopoty neurologiczne typu problemy z koncentracją, zapalenie płuc czy też obrzęk płuc, duszności, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, niewydolność krążeniowo-oddechową, nowotwory.

Jaki rodzaj koncentratora?

Patrząc chociażby na ofertę wcześniej wspomnianej wypożyczalni koncentratorów tlenu, jaką jest firma Elektrotechmed, możemy zauważyć, iż obecnie na rynku dostępne są rozliczne rodzaje koncentratorów. Najpowszechniejsza klasyfikacja obejmuje podział na dwie główne kategorie, to jest koncentratory stacjonarne oraz koncentratory przenośne. Pierwsze, jak wskazuje sama nazwa, są przechowywane w jednym, konkretnym miejscu, a nadają się nie tylko do leczenia domowego, ale i szpitalnego. Z reguły niemożność ich przenoszenia wiąże się z dość dużą wagą urządzenia. Z kolei mobilne sprzęty mają wagę między pięć a sześć kilogramów. Są one bezproblemowe w transportowaniu, pakowaniu, montowaniu.