Dzięki niemu odpoczywamy i regenerujemy siły. Nie należy bagatelizować znaczenia snu. Jego brak nie tylko wpływa negatywnie na naszą pracę, ale przede wszystkim na zdrowie. Bardzo ważny jest dobór odpowiedniego materaca. To właśnie materac zapewnia stabilne podparcie ciała i ma ogromny wpływ na to, czy nasz sen będzie nie tylko komfortowy, ale także zdrowy. Dzięki nowemu salonowi z materacami w Łodzi mieszkańcy okolic mają szansę przekonać się o tym osobiście.

Wybór odpowiedniego materaca to nie łatwa sprawa. Wiedzą o tym doskonale doradcy w nowym salonie z materacami w Łodzi. Dzięki nim podjęcie decyzji o wyborze nowego materaca stanie się łatwiejsze. Wybór jest duży. Jest jednak kilka istotnych kwestii, na które należy zwrócić uwagę przy kupnie materaca.

Dobór twardości

Po pierwsze musimy pamiętać, aby materac dobrać do wagi. Mitem jest twierdzenie, że twarde materace są najzdrowsze. Materac powinien dopasować się do ciała. Zbyt miękki lub za twardy tylko nam zaszkodzą. Dlatego też warto zwrócić uwagę na zalecenia. Osoby do 60 kg powinny spać na materacu miękkim. Materace średniotwarde, czyli najpopularniejsze, zalecane są wszystkim, których waga oscyluje pomiędzy 60 a 80 kg. Twarde materace zaleca się zaś osobom ważącym od 80 do 110 kg. Natomiast, jeżeli ktoś waży powyżej 110 kg, wówczas powinien szukać materaca najtwardszego, czyli H4. Jeśli materac ma służyć dwóm osobom, najlepiej jego twardość dobrać do osoby cięższej - będzie to miało wpływ na wytrzymałość materaca. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie dwóch mniejszych materacy. Pracownicy z łódzkiego salonu Materace Dla Ciebie polecają także materace skierowane specjalnie dla par. Materace typu dualsleep posiadają dwie twardości obok siebie, więc każda z osób może cieszyć się komfortem snu!

Pianka czy sprężyny

Istotne jest także to, z czego materac jest zbudowany. Najpopularniejsze są sprężyny typu pocket. Im jest ich więcej na m kw., tym lepiej. W tego typu materacach każda sprężyna pracuje indywidualnie, uginając się jedynie w miejscu powstawania nacisku, dzięki czemu materac dopasowuje się odpowiednio do ciała. Warto też zwrócić uwagę na materace lateksowe. Lateks jest niezwykle plastycznym materiałem. Niemalże natychmiast dopasuje się do ciała, reagując na każdą zmianę pozycji. Ciekawą opcją jest także pianka termoaktywna - mówią specjaliści z Materace Dla Ciebie w Łodzi. Występuje ona jako dodatkowa warstwa zarówno w materacach piankowych, jak sprężynowych. Jak sama nazwa wskazuje, reaguje ona na temperaturę ciała. Pod wpływem ciepła mięknie otulając sylwetkę i doskonale podpierając kręgosłup.

Pokrowiec

Musimy także pamiętać, że integralną częścią materaca jest odpowiedni pokrowiec. Powinien być on wykonany z tkaniny o właściwościach antyalergicznych, odpornej na częste pranie, co pozwoli nam zachować higienę materaca na wysokim poziomie.

Aby dobrze dobrać materac do własnych potrzeb, nie wystarczy teoria, trzeba się na nim położyć. To pozwoli nam stwierdzić, czy materac dobrze układa się pod naszymi plecami, czy jego twardość nam odpowiada. Doradcy z salonu Materace Dla Ciebie w Łodzi przy ul. Zielonej 43 odpowiedzą na wszystkie nasze pytania i rozwieją wątpliwości.