Czym jest zdrowy sen i jak go sobie ułatwić? 

Dorosły człowiek powinien spać od 7 do 9 godzin dziennie. Ważne jest też, aby sen był ciągły, niezakłócony. Gdy wybudzamy się w nocy, nasz organizm nie wypoczywa w pełni i często wstajemy wtedy rano z łóżka nawet bardziej zmęczeni, niż kiedy się kładliśmy. By zapewnić sobie zdrowy wypoczynek, powinniśmy starać się zrelaksować przed snem. Nerwy nie pomagają w zasypianiu, a czasem wręcz je uniemożliwiają. Warto także nie spożywać cięższych posiłków na trzy godziny przed pójściem spać. Powinniśmy też unikać alkoholu i kofeiny, zwłaszcza wieczorem. Niektórzy twierdzą, że spożycie pewniej ilości alkoholu przed snem ułatwia im zasypianie. Jest to jednak rozwiązanie po pierwsze niezdrowe, a po drugie jedynie krótkoterminowe. Nadużywanie alkoholu prowadzi do depresji i innych zaburzeń psychicznych, na których pożywce szybko rozwijają się lęki noce, a jakość snu diametralnie się obniża. W szybkim i zdrowym zasypianiu pomogą nam z pewnością przyjemne rytuały przed położeniem się do łóżka, kubek gorącego mleka, wyciszająca lektura. Jeśli cierpimy na kłopoty z zasypianiem, w naszej sypialni powinniśmy także unikać urządzeń elektronicznych, zwłaszcza tych emitujących światło niebieskie. Pamiętajmy, że sztuczne światło towarzyszące nam przy zasypianiu zaburza wydzielanie melatoniny - hormonu snu. 

materac

Czy dobry materac wpływa na nasz sen? 

Z całą pewnością tak. Dobry materac jest wręcz fundamentem zdrowego, regenerującego snu. Dobrze przespana noc zapewnia nam wydajność w pracy, dobry nastrój, energię i motywację do działania. Bardzo ważne jest, aby nasz materac był nowoczesny i dopasowany do naszej wagi, wzrostu i budowy ciała. Dzięki temu zapewni nam odpowiednie podparcie, w każdej pozycji. Szwedzki producent materacy Hilding znany jest w Pabianicach ze swojego przywiązania do zdrowotnych właściwości swoich produktów. Skandynawska jakość wykonania w połączeniu z zaawansowaną technologią produkcji zapewnia nam najwyższą jakość wypoczynku. Każdy rodzaj materacy tego producenta posiada odrobinę odmienną charakterystykę. Materace pankowe Hilding są bardzo lekkie, a przez to łatwe do odwrócenia na drugą stronę, a także poręczne w transporcie. Ich atutem jest autorska pianka Velvet Touch, która zapewnia wygodę i sprężystość. Pianka zapewnia tym materacom dużą elastyczność i łatwość dopasowania swojego kształtu do ciała leżącej osoby. Dla entuzjastów bardziej tradycyjnych rozwiązań bliższe serca będą materace sprężynowe. Te współcześnie produkowane mają już niewiele wspólnego z tymi, które pamiętamy sprzed lat. Nowoczesne materace sprężynowe mają o wiele dłuższą żywotność, a osobne, otoczone woreczkami z fazeliny, sprężyny systemu pocket i multipocket zapewniają niespotykaną wczesnej wygodę i stabilne, idealnie dopasowane do różnych części ciała podparcie. 

Wybór rodzajów i charakterystyk materacy jest bardzo szeroki i powinniśmy kierować się w ich wyborze przede wszystkim naszym gustem, oczekiwaniami i oczywiście rozmiarem łóżka! Na przykład materac sprężynowy 180x200 zapewni bardzo wysoki komfort osobie, która często porusza się w czasie snu, ale będzie też odpowiedni dla pary. Partnerzy mogą też zdecydować się na większy rozmiar materaca - na przykład 200x200 cm. Niby niewiele, a czyni odczuwalną różnicę. Węższe materace są doskonale dopasowane dla jednej osoby, a dzięki temu pozwalają dodatkowo zaoszczędzić przestrzeń w sypialni.