Kobieta zmienną jest. Jeśli posiada proste włosy, to chce mieć kręcone. Jeśli posiada kręcone, to chce posiadać proste. Na szczęście w dzisiejszych czasach można wyczarować na swojej głowie dosłownie wszystko. Odpowiednie zabiegi stylizacyjne oferowane w salonach fryzjerskich, a także akcesoria, które można wykorzystywać we własnym domu, dają nieskończone możliwości do tego, aby wykonywać różne fryzury. Proste włosy to ponadczasowa klasyka, która nigdy nie wyjdzie z mody, dlatego też tak wiele kobiet chce je posiadać. Nic więc dziwnego, że prostownica do włosów gości w niemal każdej kobiecej łazience. Ogromny wybór tego typu rządzeń dostępny na rynku sprawia, że trudno jest się czasem zdecydować i wybrać najlepszy sprzęt. W tekście tym przedstawimy najlepsze prostownice, które sprawią, że włosy będą nie tylko proste, ale także zdrowe i błyszczące.

Wybór prostownicy – na co zwracać uwagę?

Zanim przedstawimy najlepsze prostownice do włosów, warto w pigułce przekazać najważniejsze informacje, które ich dotyczą. Pierwsza kwestia – bardzo ważna, nad którą każdy się zastanawia, dotyczy jonizacji. Wybrać prostownicę z jonizacją czy bez? Zaleca się, aby wybierać urządzenia z funkcją jonizacji. Dzięki temu włosy są jeszcze bardziej błyszczące, gładkie i nie puszą się. Druga niezwykle istotna kwestia, na którą trzeba zwrócić uwagę podczas wybierania odpowiedniej prostownicy, to materiał, z jakiego zostały wykonane płytki. Najlepsze są płytki ceramiczne, ceramiczno-turmalinowe oraz tytanowe. Te ostatnie są niezwykle wytrzymałe. Wybierając prostownice z takimi płytkami, można mieć pewność, że włosy zostaną idealnie wyprostowane, będą gładkie i lśniące. Chcąc kupić dobrą prostownicę do włosów, trzeba wziąć pod uwagę także budżet, jakim się dysponuje. Prostownica nie tylko prostuje włosy – choć do tego została stworzona i głównie w tym celu się jej używa, ale także wykorzystuje się ją do kręcenia włosów. Im większe wymagania, tym sprzęt będzie droższy. Warto jednak zainwestować w wysokiej jakości sprzęt, który nie zniszczy włosów.

W tekście tym znajdzie się kilka prostownic, które naszym zdaniem zasługują na uwagę. Przedstawiamy modele, które są dostępne u oficjalnego dystrybutora na Polskę profesjonalnych marek fryzjerskich:

Firma: COMPLEX
Siedziba: Międzyrzecz
Telefon: 957420305
Strony gdzie można zamówić sprzęt:

 

        

Miejsce pierwsze dla BaByliss PRO 10653 Elipsis 3000

Złoty medal w tej kategorii powędruje właśnie do tej prostownicy Babyliss PRO 10653 Elipsis 3000. Jej ogromną zaletą jest posiadanie ruchomych płytek, które dopasowują się do włosów. Jest także świetna do kręcenia fal. Płytki nagrzewają się zarówno na zewnątrz, jak i po wewnętrznej stronie. Budowa prostownicy - szerokość płytki to 31mm, długość wynosi 110mm sprawia, że prostowanie jest szybki i skuteczne. Sprzęt nagrzewa się do 230 stopni. Oprócz tego posiada także obrotowy kabel, co wpływa na wygodę podczas użytkowania. Oczywiście posiada także regulację temperatury i system jonizacji. Jest to sprzęt, z którego chętnie korzystają nie tylko kobiety w domowym zaciszu, ale także profesjonalni fryzjerzy. Jest to więc bardzo dobre urządzenie, które można dostać w przystępnej cenie.

Prostownica Fox Jazz 3613 – zdobywca drugiego miejsca

Tytanowa prostownica Fox Jazz 3613 jest zdobywcą drugiego miejsca. Posiada wszystko, co najlepsze do tego, aby pięknie prostować włosy, podkręcać je i jednocześnie ich nie niszczyć. Jej główne zalety to: regulacja temperatury, obrotowy kabel, nagrzewanie do 220 stopni, szerokość płytki wynosi 24mm, długość płytki wynosi 20-30mm. W prostownicy tej wykorzystano ruchome, tytanowo-lustrzane płytki. Dzięki temu włosy są niezwykle gładkie i lśniące. Dodatkowo płytki są elastyczne i wibrujące. Jest to jedna z tańszych prostownic na rynku, która odznacza się tak wysoką jakością.

Wahl Cutek Advanced 4676 – trzecie miejsce

Na podium nie mogło zabraknąć także profesjonalnej prostownicy Wahl Cutek Advanced 4676. Kolejny sprzęt – bardzo dobrej jakości w przystępnej cenie. Prostownica posiada funkcję jonizacji – z całą pewnością więc nie niszczy włosów. Wyposazona została też w ceramiczne płytki. Podobnie jak dwie poprzednie ma zaokrąglone brzegi, idealnie więc sprawdza się także do kręcenia włosów. Prostowanie pasm dzięki tej prostownicy jest szybkie, łatwe i przyjemne. Włosy są lśniące i gładkie. Urządzenie posiada wiele przydatnych funkcji oraz obrotowy kabel.

To trzy prostownice, które polecamy. Na rynku jest jednak bardzo bogaty wybór tego typu urządzeń. Na uwagę zasługuje także między innymi prostownica jonizacją BaByliss PRO Straightener 345 oraz prostownica Fox Samba 6644.