Warto zaopatrzyć się we właściwy sprzęt, a w tym artykule przedstawimy nasze najciekawasze propozycje.

Dlaczego buty ochronne są ważne?

 

Buty robocze są używane przede wszystkim w branży budowlanej, jednak nie tylko tam są ona przydatne. Zdecydowanie warto zaopatrzyć się w nią również prywatnie i wykorzystać do domowych prac w ogrodzie czy warsztacie. Rekomendowaną propozycją są buty ochronne Engelbert Strauss. Jest to marka, która pojawiła się rynku polskim stosunkowo niedawno. Cechuje ją przede wszystkim najwyższa jakość używanych materiałów i uniwersalność oferowanych produktów.

 

Czym jeszcze powinny wyróżniać się jakościowe buty ochronne?

 

  • Pełna ochrona stopy

  • Wygoda

  • Wytrzymałość

 

Przede wszystkim buty ochronne gwarantują pełną ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnych, cyrkulujących powietrze materiałów. Jedną z najważniejszych części takiego buta powinna być podeszwa. Musi ona gwarantować najwyższy stopień ochrony przez ostrymi przedmiotami, które mogą stanowić zagrożenie dla stopy ogrodnika czy majsterkowicza.

 

Opisywane buty są również zaprojektowane w taki sposób, aby były maksymalnie wygodne. Jakościowe obuwie ochronne musi z łatwością dopasowywać się do stopy noszącego, a także nie powodować odcisków czy zadrapań przy dłuższym użytkowaniu. Dodatkowo tego typu buty są zazwyczaj ocieplane, co szczególnie przydaje się w okresach jesienno-zimowych.

 

Dobrze wykonane buty powinny także wytrzymać kilka sezonów intensywnego użytkowania. Wspomniane już materiały gwarantują odporność na przecieranie się produktu. Dodatkowo buty powinny zachowywać swój kształt i kolor, choć w tym przypadku ważna jest także odpowiednia pielęgnacja użytkowanego obuwia.

 

Jaki sprzęt jest potrzebny do pracy w ogrodzie?

 

W ogrodzie podstawą powinny być ciepłe, ale przy tym cyrkulujące powietrze ubrania robocze, które pozwolą na pracę w każdym sezonie. Szczególnie kluczowe są tutaj zimniejsze okresy, gdzie łatwo o niespodziewane przeziębienie, a w taki sposób można się przed nim uchronić. Polecanymi materiałami jest przede wszystkim mikropolar, które idealnie nadają się do wykorzystania jako odzież wierzchnia.

 

Równie ważne jest dobranie odpowiednich spodni roboczych. Szczególnie kluczowe mogą być kieszenie pozwalające na przechowywanie wielu narzędzi ogrodowych, co może znacząco przyspieszyć prace ogrodowe. Takie spodnie powinny również dobrze przylegać do pasa użytkownika. Rozwiązaniem mogą być spodnie z szelkami (tzw. ogrodniczki), które będą wygodnie dopasowane do większości użytkowników. Więcej temat odzieży dla ogrodników można przeczytać w tym artykule.

 

Poznaj optymalny sprzęt do majsterkowania

 

W warsztacie również należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenia w postaci ubrań i akcesoriów. Polecanym materiałem jest dryplexx®, który posiada właściwości wodoodporne, wiatroodporne i oddychające dzięki swojej unikalnej, membranowej budowie. Do tego należy zwrócić uwagę na wnętrze tego typu ubrań. Spodnie czy bluzy z polarową warstwą wewnętrzną to uniwersalne rozwiązanie na niemal każdą porę roku.

 

W przypadku majsterkowania kluczowe może być także zabezpieczenie twarzy przed nieporządanymi zanieczyszczeniami. Praca z drewnem czy metalem może powodować, że do oczu czy ust mogą dostać się pyły czy odłamki, dlatego podstawą powinny stać się gogle ochronne oraz atestowana maseczka. To pozwoli na pełne przygotowanie do prac z każdymi materiałami.