Nowościami do kuchni są fronty TORHAMN (na zdjęciu), wykonane z litego drewna i okleiny jesionowej, które łączą w sobie funkcjonalność, proste wzornictwo oraz rękodzieło. Doskonale dopełnia je półka ścienna FALSTERBO, która zapewnia dodatkową przestrzeń do przechowywania. O wygodę w kuchni zadba również nowa ława/barek do pracy RIMFORSA, która wykonana jest ze stali nierdzewnej i bambusa. By czerpać jeszcze więcej przyjemności ze wspólnego gotowania, IKEA wprowadza także nóż i obieraczkę SMABIT. Akcesoria są specjalnie dostosowane dla dzieci już od ósmego roku życia.

To jednak nie koniec kuchennych nowości. VARDAGEN to produkty przeznaczone do przygotowywania oraz serwowania posiłków. Wykonane są ze szlachetnych materiałów – szkła, metalu i lnu. Na uwagę zasługuje też seria INBJUDANDE. Różany wzór tekstyliów oraz akcesoriów kuchennych wprowadza do domu romantyczny nastrój. Dzięki temu poranne chwile przy filiżance kawy będą sprawiały jeszcze większą przyjemność.

Przytulny świat tekstyliów

Luty to także wiele nowości wśród tekstyliów, które dzięki połączeniu różnych wzorów i faktur wprowadzą do domu przytulny nastrój. Część z nich powstała we współpracy z Muzeum Druku i Tkanin w Miluzie we Francji, które od 1833 zgromadziło w swojej kolekcji wiele projektów pochodzących z różnych krajów i epok. W nowym asortymencie znalazły się pościele, tkaniny z metra, zasłony oraz poszewki na poduszki.

Zmiana pokrycia jest najprostszym sposobem, by nadać sofie nowe oblicze i zyskać zupełnie inny mebel. Dlatego wśród nowości produktowych IKEA prezentuje również doskonałej jakości nowe pokrycia zaprojektowane dla sof: EKTORP, STOCKSUND, HOLMSUND i NOCKEBY. Począwszy od jasnych kolorów, po zdecydowane przyciągające uwagę barwy, wprowadzające elegancki akcent do wnętrza.

Niezwykłe łóżko

Projektanci IKEA przygotowali też specjalną gratkę dla wielbicieli skandynawskiej prostoty i dobrego snu. GJÖRA to niezwykłe, wielofunkcyjne łóżko. Wyższa część zagłówka może posłużyć jako wieszak na ubrania lub, po zawieszeniu na niej tkaniny, sprawdzi się w roli ścianki działowej. Dzięki temu wykonane z litej brzozy łóżko będzie funkcjonalne zarówno w dzień, jak i w nocy.

Doskonałym dopełnieniem sypialnianego wnętrza będą lustra z serii KARMSUND. Dostępne są w różnych rozmiarach – od stojącego na podłodze z drążkiem na ubrania, po stojące na toaletce z haczykami do zawieszenia biżuterii.

A dodatkowo…

Dla miłośników hodowania roślin i ziół w zaciszu domowym idealną propozycją będzie nowa seria stojaków na rośliny SATSUMAS. Dzięki niej łatwo będzie o piękną przestrzeń, w której sprawdzi się zaprojektowany we wzór koronki zegar SKURAR.