Od 1 do 19 grudnia Caritas Archidiecezji Łódzkiej, za pośrednictwem świętego Mikołaja i pomagających mu aniołów, przyniesie prezenty do domów 1.200 dzieci z rodzin wielodzietnych i ubogich w Pabianicach, Łodzi, Tomaszowie Mazowieckim, Piotrkowie Trybunalskim, Zgierzu, Łasku, Aleksandrowie i Zelowie.

Codziennie w grudniowe popołudnie wolontariusze Caritas odwiedzą dzieci w ich domach i przyniosą gwiazdkowe prezenty. Goście to szczególni, bo przebrani za postacie świętego Mikołaja i Anioła. Każda para odwiedzi kilka rodzin jednego wieczoru. Najmłodsi wyczekują gości, bo wcześniej święty Mikołaj wysłał do nich kartkę pocztową ze swoim wizerunkiem i informacją o terminie wizyty.

Każdy z domowników dostanie podarunek. Dzieci – spakowane specjalnie dla nich prezenty, każdy przygotowany indywidualnie: zabawki, słodycze, kosmetyki, artykuły szkolne itp. Rodzice otrzymają paczkę rodzinną, a w niej artykuły spożywcze i chemiczne oraz kosmetyki – to, co w domu potrzebne. Każda rodzina otrzyma również opłatek i książeczkę o Świętym Mikołaju Biskupie.