Nadmierna ekspozycja na słońce jest szkodliwa i grozi poparzeniami skóry. Jednak do prawidłowego funkcjonowania organizmu potrzebna jest witamina D, która zmniejsza ryzyko zachorowania m. in. na zapalenia wirusowe, osteoporozę, krzywicę, nadciśnienie. Promieniowanie UVB, z którym mamy do czynienia w solarium, jest niezastąpionym źródłem pozyskiwania tej witaminy.
Wybierając solarium i łóżko, na którym chcemy się opalać, kierujmy się opiniami znajomych i rozsądkiem. Są już w Pabianicach nowoczesne urządzenia, które bezpiecznie opalają.
Nowością są lampy, które emitują czterokrotnie mniej promieni UVB, dzięki temu nie podrażniają skóry.
– Wydłuża się czas opalania, a opalenizna jest bardziej trwała - mówi Małgorzata Załoga, właścicielka Solarium 3B przy ul. Piłsudskiego 4. To jedyne solarium, w którym są tego typu lampy.
W klubowym wnętrzu solarium 3B jest 7 nowoczesnych urządzeń. Jednym z nich jest tuba opalająca z platformą wibrującą. Podczas opalania, stojąc, wyszczuplamy, modelujemy i ujędrniamy sylwetkę. Za seans płacimy bilonem w automacie. Wystarczy wybrać ulubione łóżko i wrzucić odpowiednią ilość monet. 1 minuta kosztuje 1,25 zł.
W Spa Sunpower 5 na ul. Brackiej 49 są 4 łóżka z lampami brązującymi. Nowoczesne i bezpieczne łóżka mają klimatyzację i bryzę wodną. Za minutę opalania zapłacimy od 1,60 zł do 1,75 zł.
W Kairze przy ul. Wyszyńskiego 1 mamy do wyboru łóżka o mocy lamp od 140 do 160 VAT. Wszystkie lampy są brązujące, dzięki czemu na skórze nie pojawia się rumień. Ceny od 1,20 za 1 minutę opalania.
Kleopatra (ul. Łaska 50) kusi 6 urządzeniami Ergo Line, w tym jedną tubą stojącą. Opalanie w tubie jest najtańsze (1,10 zł za 1 minutę). Najdroższe jest duże łóżko z pachnącą bryzą – 1,59 zł za 1 minutę.
Brązowy kolor skóry utrzyma się dłużej, jeśli zadbamy o pielęgnację skóry profesjonalnymi kosmetykami solaryjnymi przed i po opalaniu. W każdym z solarium personel proponuje silnie nawilżające kremy i balsamy, które przyspieszają brązowienie skóry.
Solaria kuszą promocjami i ekonomicznymi karnetami. Wszyscy klienci Solarium 3B, jeśli mają życzenie, biorą udział w promocji „Prezent na imieniny”.
– Każdy, kto poda nam datę swoich imienin i numer telefonu, zostanie w tym dniu zaproszony na bezpłatny seans opalający – mówi pani Małgorzata.