Połączenie wiedzy oraz praktyki z wykorzystaniem funkcji, które znajdziesz w programach CAD, zapewnia sukces na rynku projektowym.

Myślisz o zakupie programu CAD? Wypróbuj ZWCAD bezpłatnie przez 30 dni i upewnij się, że to narzędzie, którego właśnie potrzebujesz!
Wykorzystaj kod JZM16 i zamów z 5% rabatem!

Program CAD służący do tworzenia projektów wspomaganego komputerowo

Program CAD (Computer Aided Design) to aplikacja, która pozwala na tworzenie projektów komputerowych. Mimo że jego początki zaczęły się już w latach 60., to jest to nadal niezbędne narzędzie, bez którego praca projektanta byłaby bardzo skomplikowana. Pierwsze programy CAD wymagały zastosowania ogromnych komputerów, więc znajdowały zastosowanie tylko w kilku sektorach, a głównie militarnej, stoczniowej i energetycznej. Obecnie programy CAD przydatne są we wszystkich firmach projektowych.

Program CAD umożliwia wykonanie prostych elementów 2D i 3D, ale pozwala też wygenerować najbardziej skomplikowane projekty razem z potrzebną dokumentacją. Oprogramowanie CAD wykorzystuje grafikę obiektową i usprawnia proces tworzenia projektu.

Takie narzędzie służy też do tworzenia wizualizacji i symulacji jeszcze przed przekazaniem produktu na produkcję. Co to oznacza w praktyce dla Twojego przedsiębiorstwa? To minimalizacja błędów produkcyjnych, a także oszczędność czasu i pieniędzy. Wykonane prototypy projektowe możesz zaprezentować swojemu Klientowi, przekonując go do własnej wizji.

Zastosowanie oprogramowania CAD 2D i 3D

Oprogramowanie CAD znajduje zastosowanie w wielu sektorach, a dodatkowo sprawdzą się zwłaszcza u użytkowników komercyjnych i prywatnych — profesjonalnych architektów już dawno działających w swoim fachu, jak i studentów kierunków inżynierskich.

Program ZWCAD oferuje nakładki branżowe, które jeszcze bardziej optymalizują pracę. Korzystając z tych dodatkowych funkcji, otrzymujesz dokładnie to, czego oczekujesz. To zestaw narzędzi i elementów, które przydadzą się w Twoich pracach.

Wprowadzanie na rynek nowych produktów

Program CAD pozwala na minimalizację ryzyka wystąpienia problemów w procesie produkcji. Przekłada się to na maksymalną oszczędność czasu i pieniędzy. Dzięki dobrym narzędziom do projektowania można ekspresowo wprowadzić nowy produkt na rynek.

CAD

Projektowanie wnętrz i budynków

Oprogramowanie CAD najbardziej znane są jako narzędzia dla architektów i właśnie projektantów! Dzięki nim można w łatwy sposób optymalizować swój projekt pod oczekiwania inwestorów. Narzędzie dla architektów umożliwia dokładne projektowanie i jest przydatny przede wszystkim w pierwszych fazach rozwoju produktu.

Jak tworzenie projektowania wspomagane komputerowo polepszy Twoją pracę?

Program ZWCAD to świetna alternatywa dla słynnego narzędzia Autocad, który w ogóle od niego nie odbiega. ZWCAD oferuje wiele dodatkowych funkcji, które pozwolą poprawić jakość oferowanych usług.

Największe korzyści narzędzia ZWCAD:

  • prosty w obsłudze panel użytkownika, którego nie trzeba się długo uczyć — dzięki intuicyjnemu systemowi nauczysz się oprogramowania w krótkim czasie,

  • obsługa najczęściej wykorzystywanych plików oraz możliwość zapisywania dokumentów do formatu PDF, korzystając z funkcji druku,

  • obsługuje system Windows i macOS,

  • program z licencją na czas nieokreślony — inwestując w to oprogramowanie, otrzymujesz nieograniczony dostęp do wszystkich funkcji,

  • pomoc działu technicznego i dostęp do szkoleń,

  • autorskie aplikacje branżowe, czyli opcja indywidualnego dopasowania programu CAD do Twoich wymagań.

Nowości i aktualizacje programów CAD 3D

Oprogramowanie CAD to niezbędne narzędzie pracy architekta, stąd tak ważna jest stała aktualizacja i rozwój programów CAD. ZWCAD aktualizowany jest co roku — stale ulepszamy o nowe funkcje, które pozwalają zdobywać jeszcze większe zyski w firmie.

Powoli do świata oprogramowania CAD wchodzi również sztuczna inteligencja, która pozwala w jeszcze większym stopniu zautomatyzować niektóre prace i przykładowo na podstawie szkicu stworzyć gotowy projekt. Na szczęście tworzenie projektów 2D i 3D nie zastąpi maszyna, bo tu dalej wymagana jest wiedza, intuicja i inwencja twórcza doświadczonych inżynierów.

Jeszcze dziś pobierz aktualną wersję naszego oprogramowania ZWCAD i wypróbuj go na swoim komputerze zupełnie gratis. Gwarantujemy zadowolenie, a w przypadku problemów, prosimy o kontakt z pracownikiem działu technicznego.