Tegoroczna edycja konkursu „Mazania się spełniają” to niepowtarzalna inicjatywna, dzięki której dzieci będą miały szansę zrealizować swoje marzenia o pluszowych przyjaciołach. Aby wziąć udział w zabawie, wystarczy przesłać rysunek – projekt wymarzonego pluszaka, korzystając ze strony www.spelnijmazania.pl. Konkurs jest otwarty dla dzieci w wieku do 12 lat. Zbieranie prac rozpocznie się 8 listopada, a potrwa do 6 grudnia. Po tym czasie zostanie wybranych 20 rysunków, które trafią do centrali IKEA pod obrady jury. Prace te staną w szranki z projektami dzieci z całego świata i będą miały szansę zostać „ożywione”, a następnie trafić do sklepów IKEA w przyszłym roku. Dodatkowo, bez względu na wyniki konkursu światowego, polskie finałowe pluszaki zostaną uszyte i przekazane maluchom, które je wymyśliły. W zeszłym roku w Polsce na konkurs wpłynęło ponad 3.000 wyjątkowych, kreatywnych, czasami zwariowanych prac, a w gronie 20 finalistów znalazła się czwórka dzieci z województwa łódzkiego: Wojtek, Iga, Olaf i Alicja – mieszkańcy Sieradza, Pabianic, Kamieńska oraz Huty Dłutowskiej.

Dzieci chcące wziąć udział w konkursie IKEA Łódź zaprasza do specjalnie zorganizowanej strefy przy Czarodziejskim Lesie Småland. Na maluchy będą tam czekać wszystkie materiały potrzebne do przygotowania projektu swojego wymarzonego pluszaka. Animatorzy pomogą także zgłosić pracę do konkursu poprzez dedykowaną do tego stronę internetową.

„Pluszaki dla Edukacji” to międzynarodowa kampania IKEA, dzięki której IKEA Foundation od 12 lat wspiera edukację najbardziej potrzebujących dzieci na całym świecie. Dotychczas organizacjom partnerskim, czyli UNICEF i Save the Children, przekazano 77 mln euro na wsparcie 99 projektów – docierając w ten sposób do ponad 11 milionów dzieci w 46 krajach. W czasie trwania kampanii „Pluszaki dla Edukacji”, w tym roku od 8 listopada do 2 stycznia, od zakupu każdej pluszowej zabawki IKEA Foundation przekazuje 1 euro na rzecz programów edukacyjnych realizowanych w najbiedniejszych regionach świata. W tegorocznej edycji akcji po raz pierwszy wezmą udział pluszaki zaprojektowane przez dzieci w konkursie „Mazania się spełniają”. IKEA w zeszłym roku wybrała 10 rysunków spośród 800 nadesłanych prac z 40 różnych krajów, które następnie zostały „ożywione” i od 8 listopada będą dostępne w sklepach IKEA na całym świecie.