Banki oraz firmy pożyczkowe regularnie korzystają z baz Biura Informacji Kredytowej po to, aby sprawdzić wiarygodność klientów. Gdy o pożyczkę wnioskuje osoba z negatywną historią w BIK, najczęściej otrzymuje odmowę. Wtedy jedynym rozwiązaniem są pożyczki bez BIK.

Oczywiście możemy pożyczyć pieniądze od rodziny czy znajomych, ale musimy też pamiętać o tym, że nie każdy z nas ma taką właśnie sposobność. Wówczas, gdy zależy nam na dodatkowym zastrzyku pieniędzy, możemy mieć problem. Banki generalnie zawsze odmawiają osobom z negatywną historią kredytową w BIK i innych bazach. Możemy jednak wnioskować o pożyczki bez BIK w firmach pożyczkowych.

Pożyczki bez BIK są oferowane jako chwilówki, które opiewają na mniejsze sumy, ale również możemy zdecydować się na pożyczki nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych. W tym przypadku musimy jednak przygotować się na dodatkowe warunki, na przykład na poręczenie.

Poręczenie w przypadku pożyczek oznacza, że inna osoba jest poręczycielem. Osoba ta powinna posiadać pozytywną historię kredytową, ale nie zawsze jest ona badana. Poręczyciel zobowiązuje się do tego, że spłaci zobowiązanie za pożyczkobiorcę wtedy, gdy ten nie będzie regulował spłaty rat. W związku z tym to na poręczyciela spada wtedy spłata zobowiązań – będzie on musiał pokryć je nawet z własnego majątku.

W związku z tym takie pożyczki bez BIK nie są zbyt bezpieczne dla poręczyciela. To też powoduje, że możemy mieć trudności z jego znalezieniem. Oczywiście najlepiej szukać pomocy wśród naszych bliskich, ale nie powinniśmy dziwić się temu, gdy otrzymamy odmowę.

Zatem pożyczki z poręczycielem, który określany jest również jako gwarant, są ciekawą propozycją dla osób mających negatywną historię kredytową w BIK i w innych bazach. Powinniśmy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że znalezienie chętnego do pomocy poręczyciela może być dla nas sporą trudnością, więc pożyczki tego rodzaju nie są udzielane często. Zobacz także ranking: minicreditos