Staramy szukać się tańszych i lepszych rozwiązań, aby odciążyć nasze budżety domowe. Jedną z naszych bolączek są rosnące rachunki za prąd.

Co należy zrobić, aby płacić mniej nawet o 90%? Energia ze Słońca na lata.

Na szczęście właściciele domów mogą skorzystać ze skutecznego rozwiązania i płacić mniej za prąd. Wykorzystanie energii słonecznej daje dużo możliwości technicznych na pozyskiwanie źródeł energii. Rynek fotowoltaiczny bardzo szybko się rozwija i udoskonala swoje technologie. Dzięki czemu Columbus Energy może przedstawić swoim klientom szeroką ofertę idealnie dopasowaną do indywidualnych potrzeb.

Zestaw fotowoltaiczny to doskonały wybór. Dlaczego?

Zestaw fotowoltaiczny składa się z paneli fotowoltaicznych, czyli baterii słonecznych. Dzięki temu promieniowanie słoneczne zostaje zamienione na energię.

Na rynku znajdują się trzy rodzaje paneli. Najkorzystniejszym wyborem są panele monokrystaliczne (czarne), ponieważ są wydajniejsze o ok. 20% od paneli polikrystalicznych (niebieskich).

Ponadto zestaw składa się z inwertera (falownika), odpowiedzialnego za zmianę napięcia stałego na zmienne 230 V o częstotliwości 50 Hz.

Niezbędne w zestawie fotowoltaicznym są zabezpieczenia. Chronią one bowiem instalację przed wyładowaniami elektrycznymi i przepięciami.

Akumulatory w zestawach fotowoltaicznych są rzadko używane ze względu na swoją krótką żywotność.

Co z kosztami?

Decydującymi czynnikami na cenę są: położenie domu względem kierunków geograficznych, nachylenie dachu i przeszkody terenowe, które powodują okresowe zacienienia.

Dla przykładu, instalacja na średniej wielkości domu to suma od około 20 tys. do 35 tys. zł. Dokładny koszt zależy od indywidualnego zużycia energii. Do prawidłowego oszacowania potrzebne są dokładne rachunki za prąd.
Od 2019 roku koszt instalacji fotowoltaicznej można odliczyć od podstawy podatku (do 53 tys. zł).

Dlaczego warto wybrać instalację fotowoltaiczną firmy Columbus Energy?

Wybierając instalację fotowoltaiczną od Columbus Energy, robisz świetny interes na lata. Po pierwsze, możesz odliczyć koszty instalacji paneli słonecznych od podatku na koniec roku. Po drugie, wybierając panele monokrystaliczne produkujące energię ze Słońca możesz czuć komfort i stabilizację – uniezależniając się od cen energii na rynku. I ponadto, ten lider rynku fotowoltaiki daje swoim klientom 15-letnią gwarancję totalną na całość instalacji, a także 25-letnią gwarancję sprawności paneli fotowoltaicznych.