Ci drudzy jeśli gotują, to z dwóch powodów. Albo szkoda im czasu i pieniędzy na jedzenie w restauracji, albo chcą mieć pełną kontrolę nad tym, co jedzą.

Wyobraźcie sobie następującą sytuację: macie ochotę na obiad w dobrej knajpie przy Piotrkowskiej. Ale jesteście właśnie na diecie i próbujecie zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Dlatego, zamiast wybierać śmiało to, na co macie ochotę, zmagacie się z wyrzutami sumienia i próbujecie w głowie policzyć zawarte w poszczególnych pozycjach menu kalorie. Nie brzmi jak relaks, prawda? A da się inaczej!

Piotrkowska w Twoim domu

Tu pojawia się, dostępny już praktycznie w każdym dużym mieście takim jak Łódź, catering dietetyczny, czyli połączenie dietetyka i restauracji. Z tego pierwszego czerpie zdrowe, odpowiednio zbilansowane i dopasowane do różnych planów żywieniowych posiłki. Z tego drugiego jakość potraw. A catering oznacza, że nie musimy w tym celu wychodzić – wybieramy tylko dietę, którą chcemy stosować i zamawiamy posiłki do domu.

Ale niech zamówienie Was nie zwiedzie, bo catering dietetyczny ma więcej wspólnego ze współpracą z osobistym dietetykiem niż z zamawianiem sobie pizzy lub kebabu. Jedyne, co łączy obie te sytuacje, to czas zaoszczędzony na przygotowaniu posiłku. Aby prawidłowo dobrać odpowiednie dla nas dania, możemy korzystać, w przypadku większości takich ofert, z kalkulatora kalorii, dzięki któremu oceniamy zapotrzebowanie naszego organizmu na energię i z dostępnych na stronach lub infoliniach takich dostawców porad profesjonalnych dietetyków.

Korzystanie z takiej usługi nie oznacza jednak, że Łódź i jej gastronomia nie mają nam nic do zaoferowania. Wręcz przeciwnie, decydując się na catering dietetyczny w Łodzi, możemy przebierać w różnych ofertach, kuchniach czy daniach. Często możemy także skorzystać z możliwości zamówienia na próbę, przykładowo posiłków na jeden dzień w przypadku diety pudełkowej, aby upewnić się, że nasze kubki smakowe są za i będą nas aktywnie wspierać w zmianie naszych nawyków żywieniowych. A nie ma chyba lepszej motywacji do wytrwania w swoich postanowieniach dietetycznych niż smak.

Dieta – nie tylko dla posłów

W tym miejscu trzeba przełamać stereotypy i podkreślić, że „dietetyczny” nie oznacza jedynie „odchudzający”, albo „dla chorych”. W najszerszym znaczeniu dieta to po prostu ustalone zasady odżywiania się. Na diecie może być również osoba w pełni zdrowa, chcąca tylko zachować swoją wagę lub poprawić swoje samopoczucie. Taki dietetyczny catering może też być punktem wyjścia przy przechodzeniu na wegetarianizm lub weganizm, kiedy brak nam jeszcze znajomości przepisów i umiejętności, żeby odnaleźć się w nowej dla nas kuchni. Możemy też wspomóc się nim w sytuacji alergii na któryś z popularnych składników, jak gluten lub laktoza, dzięki czemu nie musimy tracić czasu na poszukiwania odpowiednich produktów lub przekopywać się przez ich skład.

Krótko mówiąc, mnogość ofert sprawia, że każdy może w nich znaleźć coś dla siebie. Kiedy następnym razem będziecie snuć się po sklepach Łodzi w poszukiwaniu pomysłu na zdrowy obiad albo liczyć kalorie i zastanawiać się, czy możecie sobie pozwolić na dokładkę, pomyślcie, czy nie lepiej, żeby ktoś to zrobił za Was. Może to Wam wyjść na zdrowie – bez wychodzenia.