Rokrocznie kraj ten staje się celem wycieczek milionów turystów z całego świata, spragnionych niezapomnianego wypoczynku wśród pięknej przyrody, niezliczonych zabytków i perełek architektury. Hiszpania słynie z najcieplejszego klimatu na całym kontynencie europejskim, oferując rejony turystyczne zaliczane do jednych z najpiękniejszych na świecie.

Atrakcje dla każdego

Królestwo Hiszpanii to wręcz wymarzone miejsce odpoczynku dla osób uwielbiających morze i uprawianie sportów wodnych. Położenie tego państwa sprawia, że przez większą część roku jest już ciepło oraz słonecznie. Szczególnie upalne są miesiące letnie i jesienne, wtedy też Hiszpanię odwiedza najwięcej turystów. Znajdują oni odpoczynek na rajskich plażach, np. Les Catedrales, La Concha w San Sebastian czy La Barrosa. Osoby o duszy romantyka będą zachwycone regionami Leone oraz Kastylii zapraszającymi do podążania szlakami dawnych katedr, kościołów, pałaców i muzeów. Na wielbicieli sztuki współczesnej czeka Muzeum Guggenheima w Bibao, przechowujące dzieła takich artystów jak Wilhelm de Kooning, Richard Serra czy Andy Warhol. Muzeum Narodowe Prado w Madrycie należy do największych na świecie – tu znajdują się arcydzieła klasyków m.in.: Hieronima Boscha, Ralaela Santi, Rubensa, Hansa Memlinga, Tycjana. Pasjonatów architektury Hiszpania zaprasza do zwiedzania zabytków, wśród których znajdują się np.:

  • Alhambra w Grenadzie – zespół pałacowo-ogrodowy, swego czasu największy ośrodek polityczny muzułmańskiego zachodu;
  • Alkazar w Segowii – wzniesiona na skale twierdza wojskowa;
  • Teatr Rzymski w Meridzie;
  • Katedra Majorki w Palma;
  • Katedra w Burgos – wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Urok hiszpańskich wybrzeży

Hiszpania słynie z niesamowitych, urzekających swym urokiem wybrzeży. Warto wspomnieć chociażby o:

  • Costa Brava – Dzikie Wybrzeże znajduje się w północno-wschodniej części kraju, rozciągając się na ponad 200 km. Urwiste nadbrzeża, liczne wioski sięgające okresu średniowiecza i Girona zapraszająca na znakomicie zachowaną starówkę to tylko niektóre z atrakcji tego regionu. Pasjonatów sztuki z pewnością zachwyci tu Muzeum Salvadora Dali,
  • Costa Dorada – Złote Wybrzeże rozpościera się wzdłuż Morza Śródziemnego, zachwycając licznymi pozostałościami budowli z czasów rzymskich, jak i piaszczystymi plażami,
  • Costa Blanca – Białe Wybrzeże to prawdziwy raj dla wszystkich, którzy kochają malownicze krajobrazy, zatoczki, jaskinie i urozmaicone plaże,
  • Costa del Sol – Wybrzeże Słońca w dużej mierze wypełnione jest hotelami, rezydencjami i ośrodkami wczasowymi. Region ten posiada wiele znanych kąpielisk, m.in. Malaga, Marabella czy Torremolinos,
  • Costa Almeria – to rejon uznawany za najciekawszy pod względem krajobrazowym z całej Hiszpanii. Oferuje liczne szlaki turystyczne i idealne warunki dla pasjonatów nurkowania.

Smaki Hiszpanii

Hiszpańska kuchnia łączy w sobie różnorodne tradycje – smaki typowo śródziemnomorskie, kuchnię galicyjską, potrawy wywodzące się od ludów pasterskich. Widoczne są wpływy kuchni francuskiej, arabskiej, angielskiej, meksykańskiej. Każdy z regionów tego państwa posiada typowe dla siebie dania. Cecha wspólna im wszystkim to duża różnorodność produktów wykorzystywanych do przyrządzania potraw i ich wysoka jakość. W kuchni hiszpańskiej prym wiodą przygotowywane na różnorodne sposoby warzywa i owoce, wytrawne wędliny, ryby oraz owoce morza. Nie sposób nie wspomnieć też o aromatycznych, cenionych przez koneserów winach.

Wycieczka z biurem podróży

W podróż do Hiszpanii warto wybrać się ze sprawdzonym biurem podróży, np. Coral Travel Poland. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba martwić się o żadne sprawy organizacyjne, bo wszystko zostanie odpowiednio przygotowane, m.in. sama podróż, komfortowe zakwaterowanie czy wyżywienie. Biura podróży posiadają bogatą ofertę wycieczek do różnych regionów Hiszpanii. Koszt takich wakacji uzależniony jest od szeregu czynników, np. długości ich trwania, terminu, standardu oraz wyboru dodatkowych atrakcji. Osoby ceniące wszechstronne rozwiązania z pewnością docenią wycieczki all inclusive, zaś szukającym cenowych okazji do gustu przypadną oferty last minute.

Garść przydatnych informacji

Językiem urzędowym Hiszpanii jest hiszpański, a w zależności od rejonu funkcjonują także inne języki: kataloński, galicyjski, baskijski. Z racji tego, że jest to państwo otwarte na turystów, w głównych ośrodkach wczasowych bez problemu można porozumieć się w języku angielskim. Obywatele krajów Unii Europejskiej nie potrzebują wizy, by wjechać na terytorium Królestwa Hiszpanii – wystarczy dowód osobisty lub paszport (o ile pobyt nie przekracza 90 dni). Turystom mającym Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) przysługuje prawo do bezpłatnej opieki medycznej.

Jeśli i Ty pragniesz zobaczyć ten niesamowity kraj, nie zwlekaj z realizacją swoich marzeń i zrób krok ku ich realizacji!