Na szczęście możesz potem np. zdecydować się na rozmaite programy sportowe, w których zostanie dokładnie opisane to, co zdarzyło się na placu boju. A może interesuje Cię opinia ekspertów na bieżące (najbardziej gorące) tematy? Poznaj zatem najpopularniejsze programy dotyczące sportu.

Stan Futbolu

Na pierwszym miejscu w naszym rankingu znajduje się Stan Futbolu. To program wymyślony przez Krzysztofa Stanowskiego. Założyciel Weszło i jeden z twórców Kanału Sportowego to obecnie bardzo popularny dziennikarz. Nie da się ukryć, że wiele osób interesuje natomiast to, co ma on do powiedzenia na rozmaite zagadnienia. Tak samo, jak zaproszeni przez niego goście. Stan Futbolu jest emitowany na TVP Sport. Przeważnie w soboty (w godzinach przedpołudniowych). Warto zaznaczyć, że Stan Futbolu to program ogólnodostępny. Możesz go oglądać w telewizji albo na internecie. Program nie ma jednej, stałej godziny nadawania. Wszystko bowiem zależy od tego, czy są jakieś ważne wydarzenia, które program TVP Sport będzie chciał pokazać w trybie live. Warto jednak zaznaczyć, że i tak Stan Futbolu ma wielu oddanych widzów. Nawet, jeśli godziny nadawania wymuszają nieco wcześniejszą pobudkę w trakcie weekendu. 

Stan Futbolu jest przeważnie prowadzony przez Krzysztofa Stanowskiego. Czasami miejsce moderatora dyskusji zajmuje Adam Kotleszka. Do studia jest zapraszanych czterech gości. Przeważnie są to Wojciech Kowalczyk oraz Mateusz Rokuszewski (dziennikarze Weszło). Jaka jest tematyka programu? Można się tego domyślić po samej nazwie. W czasie emisji prowadzący oraz zaproszeni goście dyskutują na tematy związane z piłką nożną. Poruszane są zagadnienia dotyczące np. reprezentacji, klubów polskich oraz zagranicznych. Jeśli zatem chciałbyś dowiedzieć się, co aktualnie dzieje się w ramach tej dyscypliny, to warto zainteresować się tym programem.

Moc Futbolu

Drugą propozycją jest Moc Futbolu. To z kolei jeden z programów Kanału Sportowego. Warto podkreślić, że cieszy się on bardzo dużym zainteresowaniem. Kanał Sportowy błyskawicznie zdobywa nowych widzów. Został on założony przez Mateusza Borka, Michała Pola, Tomasza Smokowskiego i Krzysztofa Stanowskiego. Trzeba dodać, że ten kanał na platformie Youtube zajmuje się nie tylko futbolem... Jeśli jednak chcesz poznać aktualne wiadomości sportowe ze świata piłki nożnej, to warto odwiedzić serwis https://sport1.pl, który każdego dnia wrzuca świeże nowinki. 

Wracając do programu Moc Futbolu  to nie brakuje w nim takich osobistości, jak Michał Pol, Mateusz Borek, czy Tomasz Smokowski itp. Zapraszani są także dziennikarze spoza Kanału Sportowego. Co tydzień omawiane są rozmaite zagadnienia dotyczące futbolu. Możesz dowiedzieć się, co eksperci myślą na temat najciekawszych wydarzeń z minionych dni. Ostatnio fachowcy przede wszystkim debatowali nad przyszłością polskiej kadry narodowej. W końcu do spotkań barażowych z Rosjanami (w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Katarze) zostały już dwa miesiące, a cały czas nie mamy selekcjonera. Nie brakuje także wątków dotyczących polskiej i zagranicznej piłki klubowej.

Trzecia Seria

Na TVP Sport nie brakuje wielu ciekawych propozycji. Chodzi nie tylko o programy piłkarskie. Przed sezonem 2021/22 w skokach narciarskich okazało się, że Telewizja Publiczna straciła prawa do pokazywania tej dyscypliny. Obecnie TVP 1 i TVP Sport przeprowadzają transmisje jedynie z konkursów, które odbywają się na terenie Polski. Pozostałe zawody są transmitowane przez TVN. Aby osłodzić widzom tę zmianę, od tego sezonu możemy oglądać na TVP Sport program Trzecia Seria. Jest on emitowany po zakończonych zawodach w skokach narciarskich. To swego rodzaju podsumowanie dotyczące tego, co wydarzyło się w konkursie. 

Program Trzecia Seria jest prowadzony przez Marcina Ramsa. Do studia jest zapraszanych dwóch ekspertów. Zazwyczaj są to Wiktor Pękala oraz Mateusz Leleń. Poza tym prowadzący łączy się np. z naszym trenerem, skoczkami, czy ekspertami. To obowiązkowa pozycja dla każdego fana tej dyscypliny.