Wynajmowane przez studentów pokoje, to bardzo często surowo urządzone przestrzenie o bardzo skromnym wyposażeniu. Właściciele nie lubią bowiem inwestować w mieszkania, które oddają do użytku obcym osobom. Zdarza się i tak, że studenci wybierają nieurządzone wnętrza, które są tańsze, a także pozwalają na dopasowanie ich do własnych upodobań. IKEA podpowiada wszystkim, którzy planują wraz z początkiem października wprowadzić się do takich przestrzeni, jak je niedrogo, ale funkcjonalnie urządzić.

Podstawowym elementem wyposażania studenckiego pokoju jest łóżko. Powinno być wygodne oraz praktyczne – będzie służyć zarówno jako miejsce do spania, jak i jako kanapa, na przykład podczas wizyty znajomych. Dlatego też doskonale sprawdzi się w tym wypadku sofa rozkładana EXARBY (cena: 379,10 zł). Aby dopasować ją do własnych upodobań, możemy wybrać jedną z narzut FABRINA (cena: 25,99 zł). W okolicy łóżka umieśćmy szafkę nocną, dzięki której będziemy mieć w zasięgu ręki ulubioną książkę czy czytnik e-booków. Możemy wybrać na przykład stolik RAST (cena: 35 zł), wykonany z litego drewna – wytrzymałego, ciepłego i naturalnego materiału. W pokoju studenta przyda się także stolik LACK (cena: 21 zł), który wykorzystamy, gdy odwiedzą nas znajomi.

Kolejnym z niezbędnych studentom mebli jest biurko. W IKEA dostaniemy je już za 69 zł. Biurko LAIVA nie zajmuje wiele miejsca, a dodatkowo ma wbudowany łatwo dostępny schowek na kable i przewody. Ucząc się, studenci potrzebują dobrego oświetlenia, dlatego produktem, w który powinni wyposażyć swój pokój, jest także lampka, na przykład KVART (cena: 29,99 zł). Daje ona skupione światło, idealne do czytania. Można ją też łatwo skierować w dowolne miejsce, bo ma regulowane ramię. Do stworzenia wymarzonego miejsca do nauki brakuje nam tylko krzesła. Wybierzmy te o regulowanej wysokości siedziska – zapewni nam wygodną pozycję. Polecamy krzesło ALRIK (cena: 70 zł), które dostępne jest w dwóch kolorach: czerwonym oraz niebieskim.

Żadna studentka, ale także i student, nie obędzie się bez pojemnej szafy. IKEA proponuje szafę BREIM (cena: 129,99 zł) – produkt idealnie spełniający potrzeby studentów. Regulowane półki szafy pomogą zagospodarować przestrzeń w zależności od potrzeb, a wykonanie z tkaniny pozwoli na łatwe przetransportowanie mebla w przypadku przeprowadzki. W studenckim pokoju przyda się także miejsce na książki czy notatki. Z pewnością pomieści je regał KALLAX (cena: 179,99 zł), który w zależności od przestrzeni jaką dysponujemy, możemy ustawić w pionie lub w poziomie.

Czas na podsumowanie kosztów:

  • sofa EXARBY - 379,10 zł,
  • narzuta FABRINA - 25,99 zł,
  • stolik nocny RAST – 35 zł,
  • stolik LACK – 21 zł,
  • biurko LAIVA – 69 zł,
  • lampka KVART – 29,99 zł,
  • krzesło obrotowe ALRIK – 70 zł,
  • szafa BREIM – 129 zł
  • regał KALLAX – 179 zł.

Umeblowanie studenckiego pokoju z IKEA kosztuje mniej niż 1.000 zł. Za wszystkie produkty wymienione w tekście zapłacimy bowiem 938 zł. Dzięki nim stworzymy wnętrze na miarę każdego studenta – wygodne, funkcjonalne i niedrogie.