Dobrze zaprojektowane szkolenia biznesowe oparte na rzetelnym know-how, mogą przynieść realne korzyści, nawet w krótkim czasie. Oto przepis na idealne szkolenie dla pracowników nie tylko w Pabianicach. 

Podstawą każdej dobrze prosperującej firmy są oczywiście pracownicy. To właśnie odpowiednio wyszkolona i kompetentna kadra odpowiedzialna jest za wdrażanie wszelkich działań oraz realizację wyznaczonych celów. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie obszerna wiedza, duże umiejętności oraz doświadczenie, jakim te osoby dysponują. Warto pamiętać, że obecnie wszystko zmienia się niezwykle szybko. Nieustannie pojawiają nowe technologie, strategie, czy też programy. To dzięki temu możliwe jest osiąganie tak doskonałych wyników w wielu dziedzinach. Obsługa i używanie w praktyce tego wszystkiego wymaga jednak odpowiedniego przygotowania oraz wiedzy. Nie bez powodu mówi się przecież, że każdy, kto stoi w miejscu, tak naprawdę się cofa. Tak jest i w tym przypadku. Rozwój to krok do przodu, zarówno dla pracownika, jak i dla firmy. Dlatego też inwestycja w praktyczne szkolenia wewnętrzne, to najlepszy sposób na zwiększenie jakości i skuteczności pracy. Jak zorganizować takie szkolenia i dlaczego właściwie warto to zrobić? 

Szkolenia dla pracowników — jakie są korzyści? 

Szkolenia dla pracowników to jedna z najlepszych inwestycji, jakich może dokonać firma. Dlaczego? To właściwie bardzo proste. Wykwalifikowany, kompetentny, dobry pracownik, to po prostu podstawa każdej działalności. Im wyższe kompetencje kadry, tym większe szanse na sukces działań przez nią przeprowadzanych. To właśnie z tego powodu, tak wiele nowoczesnych i nastawionych na sukces w swej branży firm, decyduje się na regularne organizowanie takich szkoleń. 

Wiele osób prowadzących działalność biznesową, wciąż zastanawia się, dlaczego warto organizować szkolenia dla pracowników? Prócz wyżej wymienionych korzyści, podstawą jest oczywiście rozwój firmy. Nie jest tajemnicą, że istotą biznesu jest zysk. I właśnie o to tu chodzi. Szkolenia wzmacniają kompetencje pracowników, co przekłada się następnie na zwiększenie korzyści finansowych. - Nie bez powodu międzynarodowe koncerny, korporacje z ugruntowaną pozycją na rynku, właściwie stale inwestują w rozwój swoich pracowników. Widzą w tym realne korzyści - zapewnia Piotr Juszczak, partner w firmie szkoleniowej Delta Training. To firma, która na rynku istnieje grubo ponad 10 lat. Specjalizuje się w szkoleniach szytych na miarę dla firm. Jej klientami są przede wszystkim międzynarodowe korporacje, których pracownicy, menedżerowie, mają wysokie wymagania wobec szkoleń.

 

Jak prowadzone są szkolenia dla pracowników? 

Obecnie coraz więcej firm stawia na podnoszenie kwalifikacji pracowników. Nic więc dziwnego, że w branży szkoleniowej nieustannie pojawiają się nowe firmy zajmujące się organizowaniem tego typu przedsięwzięć. Jest ich naprawdę wiele, a ich oferty zapewniają nam niezwykle duży wybór wśród zróżnicowanych zagadnień. Dzięki temu, szkolenia dla pracowników firm można z łatwością dopasować do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Dotyczy to zarówno tematyki takich zajęć, jak i sposobu ich prowadzenia. - Zawsze precyzyjnie dopasowujemy zawartość szkolenia do potrzeb organizacji. Nasi trenerzy, zanim pojawią się na sali szkoleniowej, zapoznają się z produktami i usługami, jakie oferuje firma. Tworzymy indywidualne ćwiczenia zakotwiczone w świecie zawodowym klienta. Natomiast know-how jest oparte na sprawdzonych rozwiązaniach potwierdzonych eksperymentalnie w obszarach ekonomii behawioralnej, psychologii biznesu i skonfrontowanych z rynkiem - mówi Juszczak z Delta Training. Do niedawna, szkolenia dla firm odbywały się przeważnie bezpośrednio w ich siedzibach, albo w wynajętych ośrodkach, co było i jest lepszym rozwiązaniem, bo pracownicy mogą się oderwać od codziennych zajęć i skupić całą uwagę wyłącznie na szkoleniu. Postęp technologiczny umożliwił uelastycznienie szkoleń w tym zakresie. Obecnie wiele firm szkoleniowych ma w ofercie także opcję szkoleń online, choć to rozwiązanie ma swoje zalety, ale też i niemało wad.

Jak zorganizować szkolenia dla pracowników? 

Wiele firm nie organizuje szkoleń, gdyż krąży opinia, że jest to po prostu trudne, czasochłonne i może nie przynieść efektu. Nic bardziej mylnego! Dobre, praktyczne szkolenia zamknięte to coś, co możemy szybko i profesjonalnie zorganizować. Pierwszym krokiem jest znalezienie firmy tworzącej takie szkolenia biznesowe oparte na rzetelnym know-how, tak jak robi to chociażby firma szkoleniowa Delta Training. Reszta to już jedynie kwestia dopięcia szczegółów na ostatni guzik. Największą popularnością cieszą się właśnie szkolenia wewnętrzne, które tworzone są bezpośrednio z myślą o konkretnej firmie. Zapewniają bowiem największą skuteczność i efektywność.