Początek roku szkolnego to dobra okazja, żeby w interesujący i wartościowy sposób zaplanować dzieciom czas wolny. Warto zastanowić się z najmłodszymi nad zajęciami rozwijającymi ich dodatkowe zdolności i odkrywającymi niepoznane dotąd pasje. Zabawa i nauka mogą iść w parze, o czym przekonają się goście tegorocznych Targów Zajęć Pozaszkolnych. Wystawcy, którzy w najbliższy weekend pojawią się w Porcie Łódź, zaprezentują odwiedzającym szeroki wachlarz zajęć, pozwalających dzieciakom rozwijać zarówno tężyznę fizyczną, jak i wyobraźnię. W ofercie nie zabraknie też kursów językowych i zajęć z robotyki.

Na stoiskach zlokalizowanych przy sklepie IKEA pojawią się m.in. przedstawiciele łódzkiej szkoły językowej Proeuropa, specjalizującej się w zajęciach dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Oprócz kursów języków obcych, zaproponują warsztaty szybkiego czytania, poprawiające pamięć i przygotowujące do egzaminu szóstoklasisty. Podczas targów będzie można także zapoznać się z ofertą szkoły językowej Family School, która poza standardowymi kursami oferuje zajęcia dla dzieci np. z dysleksją czy zaburzeniami koncentracji. Na Targach Zajęć Pozaszkolnych nie zabraknie szkoły tańca Salsa oraz Centrum Aikido, nauczającego tej japońskiej sztuki walki. Jej instruktorzy będą pomagać dzieciom w zgłębianiu tajników samoobrony. 13 i 14 września w Porcie Łódź pojawi się także stoisko Ale Robot, przy którym absolwenci i studenci Politechniki Łódzkiej będą odkrywać przed najmłodszymi niesamowity świat robotów i zachęcać ich do skorzystania z kursów robotyki.

Wystawcy uczestniczący w Targach Zajęć Pozaszkolnych zlokalizują swoje stoiska przy sklepie IKEA. Z ich ofertą będzie się można zapoznać w weekend 13 i 14 września w godzinach otwarcia centrum.