W pierwszym tygodniu października (1-8.10) dzieci będą witać najbardziej kolorową porę roku. Zaprojektują suknię dla Pani Jesieni i namalują jej portret, a jesienne rebusy, łamigłówki i krzyżówki dodatkowo pobudzą ich wyobraźnię.

Od 9 do 16 października dzieci skupią się na temacie życia leśnych zwierząt i ich przygotowaniach do pory zimowej.

Pogadanki edukacyjne pozwolą najmłodszym zapamiętać zasady odróżniania grzybów jadalnych od tych zagrażających życiu i zdrowiu.

Chowanie zdrowych witamin do słoików i spiżarki to kolejny temat zabaw, który zdominuje tydzień od 17 do 24 października. Dzieci dowiedzą się wtedy, jak przygotowywać pyszne przetwory. Z kolei w sobotę - 18 października najmłodsi będą celebrować Dzień Listonosza. Tego dnia maluchy zgłębią zasady pisania i adresowania listów, a także poznają tajniki pracy w tym zawodzie.

Ostatni tydzień października w Porcie Łódź Junior będzie przeglądem najciekawszych zabaw ruchowych. Każde dziecko powinno poznać grę w „Ciepło-zimno”, „Głuchy telefon” czy „Rolnik sam w dolinie”. 31 października Port Łódź Junior zaprosi wszystkie dzieci na halloweenową dyskotekę połączoną z wesołymi i zupełnie niestrasznymi zabawami.