To już druga edycja imprezy. W czerwcu Łódź przeobrazi się w stolicę płci pięknej. W tym roku obchody odbędą się pod hasłem „Dobre, bo łódzkie”. Na kobiety czekać będzie mnóstwo atrakcji. Będą koncerty, warsztaty, spektakle, wykłady i spotkania.

Festiwal rozpocznie się 15 czerwca i potrwa do końca miesiąca.

- Podczas trzech czerwcowych weekendów Łódź stanie się miejscem spotkań aktywnych, pełnych pasji i dobrej energii kobiet – zapewniają organizatorzy.

Cykl kobiecych imprez rozpocznie 15 czerwca o godz. 15.00 wernisaż Sebastiana Skalskiego – artysty fotografika, zwanego polskim Andy Warholem oraz minirecital Ewy Błaszczyk – gościa specjalnego festiwalu.

Będzie można obejrzeć wystawę 9M, której bohaterkami są kobiety w ciąży.

W tym samym dniu odbędzie się kolejna Noc Kobiet w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych. Zapisy na warsztaty już ruszyły.

Jak przystało na filmową Łódź, nie zabraknie przeglądu kina z kobietą w roli głównej (Muzeum Kinematografii).

W programie przewidziano również: warsztaty jogi, warsztaty i wykłady prozdrowotne (ziołolecznictwo, joga kontra rak, uroginekologia, profilaktyka raka piersi, dietetyka) dyskusje, pokazy kulinarne, degustacje, jarmark zdrowej żywności, koncerty łódzkich zespołów, pokazy taneczne, premiery teatralne, zajęcia dla przyszłych i młodych rodziców (kurs ratownictwa dla rodziców).

Wstęp na wszystkie warsztaty i spektakle jest bezpłatny - za okazaniem wejściówek, zaproszeń i identyfikatorów. Obowiązuje rejestracja i rezerwacja miejsc.

Więcej informacji na temat projektu znajduje się na stronie http://www.lodzmiastemkobiet.pl i http://www.aoia.pl