W budowaniu chwil pełnych magii pomoże tegoroczna kolekcja świąteczna VINTER w dwóch charakterystycznych stylach. Z jednej strony to błyszczące i matowe powierzchnie, jasne drewno oraz świeże pastele. Z drugiej zaś tradycyjne, ciepłe barwy oraz piękno grawerowanych antycznych metali i koronek, symbolizujące klasyczny romantyzm i charakterystyczną dla świąt nostalgię.

Wśród świątecznych propozycji IKEA znaleźć można m.in. różnego rodzaju bombki i ozdoby wiszące, bezzapachowe świece bryłowe i świeczniki, a także miękkie kapcie z antypoślizgową podeszwą. W świątecznym asortymencie nie mogło zabraknąć również nowoczesnych akcesoriów do pakowania: papierów, toreb, pudełek, etykiet, wstążek i taśm.

IKEA wie, że nic tak nie zbliża, jak wspólne przygotowywanie posiłków. Dlatego i w tym roku nie zapomniała o kolekcji świątecznych form do pieczenia, kubków, puszek i fartuszków. A gdy nadejdzie już pora na chwile pełne radości przy rodzinnym stole, warto wybrać eleganckie nakrycia stołowe w tradycyjnych odcieniach czerwieni i bieli, które dodadzą wigilijnej kolacji jeszcze bardziej uroczystego charakteru. Wśród świątecznych dodatków są też bieżniki i obrusy wykonane ze 100% bawełny oraz kieliszki do szampana lub wina z ręcznie dmuchanego szkła.

Świąteczna propozycja IKEA to także nowoczesne oświetlenie z kolekcji STRÅLA. Lampy wiszące w kształcie gwiazd, latarenki i dekoracje do łańcuchów oświetleniowych nadadzą wyjątkowego klimatu każdemu wnętrzu. Wystarczy dodać do nich żarówki LED, a będą świecić jasno nawet przez 20 lat, zużywając 85% mniej energii niż tradycyjne świetlówki.