Świetnym sposobem na wprowadzenie zasad zero waste w kuchni jest wykorzystanie pojemników na żywność, które umożliwiają utrzymanie świeżości produktów spożywczych na dłużej i mniejsze ich marnowanie. Jeśli dbałość o środowisko naturalne jest Ci bliska, z pewnością docenisz to rozwiązanie.

Zero waste w kuchni - o co chodzi?

Jeśli chcesz zaimplementować rozwiązania zero waste w swojej kuchni, możesz zacząć już od zakupów. Zaopatrzenie się w kilka materiałowych toreb pozwoli Ci uniknąć sięgania po plastikowe reklamówki w sklepie. Warto również wybierać żywność na wagę, zamiast tę pakowaną w plastikowe opakowania.

Każda gospodyni wie jednak, że nie na tym kończy się odpowiednie zarządzanie kuchnią. Największym wyzwaniem jest bowiem odpowiednie przechowywanie żywności. W tym celu najlepiej sprawdzą się pojemniki na żywność, które pozwolą zachować świeżość produktów na dłużej i ograniczą marnowanie jedzenia. Jakie pojemniki sprawdzą się najlepiej?

Jakie pojemniki na żywność wybrać? Koniec z marnowaniem jedzenia

Na rynku do wyboru posiadamy wiele pudełek na żywność, które różnią się materiałem oraz zastosowaną technologią. Do najpopularniejszych należą:

  • pudełka szklane i porcelanowe - sprawdzą się do przechowywania jedzenia zarówno w temperaturze dodatniej, jak i ujemnej, nadają się również do podgrzewania potraw w piekarniku;

  • pudełka plastikowe - najpopularniejszy wybór do pakowania lunchu do pracy czy szkoły;

  • pudełka silikonowe - odporne na różne temperatury, nadają się często do podgrzewania potraw w mikrofalówce.

Należy pamiętać, żeby wybierać pudełka przeznaczone specjalnie do przechowywanie żywności - są one oznaczone odpowiednim symbolem. Więcej na ten temat w artykule “Pojemniki do żywności – jak bezpiecznie przechowywać w nich żywność?”.

Jak zorganizować lodówkę i spiżarnię z wykorzystaniem pojemników na żywność?

Pojemniki na żywność pozwalają na wygodną organizację lodówki i spiżarni.

Do przechowywania wędlin serów czy świeżych warzyw warto użyć przystosowanych do ujemnych temperatur pojemników. Pojemniki na żywność - maleomi.pl posiadają dodatkowo specjalną kratkę, która izolując produkty od dna, pozwala na utrzymanie ich świeżości dłużej.