W poszczególnych strefach dzieci będą mogły układać tematyczne klocki Lego, zbudować wspólnie wielkie figury głównych bohaterów Minecraft – Steve’a i Piggi oraz wykonać maski Steve’a w wersji 3D. Wśród atrakcji nie zabraknie też samej gry Minecraft, udostępnionej na specjalnie zainstalowanych tabletach. Mali budowniczowie świata Lego otrzymają dyplomy uczestnictwa w zabawie, zrobią sobie także pamiątkowe zdjęcie z ulubioną postacią z gry. Wstęp do świata Lego jest bezpłatny.

Z koleiPort Łódź Junior przygotował dla dzieci liczne atrakcje w postaci plastycznych i tanecznych zabaw pod okiem animatorów. Najmłodsi mają do dyspozycji basen z piłeczkami, zabawki, kolorowanki, książki i maskotki. Każdego dnia ferii maluchy mogą próbować nowych umiejętności. Dzieci będą mogły zamienić się w artystów, kucharzy, ogrodników, fotografów i fryzjerów, a w weekendy wziąć udział w olimpiadzie zimowej. W okresie ferii „Junior” zorganizuje dla dzieci również poczęstunek – od poniedziałku do piątku na maluchy czekać będzie drugie śniadanie o godzinie 12.00 i podwieczorek o godzinie 17.00.

IKEA zaś zaprasza maluchy do sali zabaw Smaland, w której dzieci na czas ferii będą mogły bawić się dłużej. Maksymalny czas przebywania najmłodszych w sali (90 minut) zostanie przedłużony o godzinę. Natomiast w restauracji IKEA za danie dziecięce od 15 do 28 lutego zapłacimy symboliczny grosz.