Długo oczekiwany pierścionek już na palcu. Zapadła decyzja o ślubie – takim wymarzonym, romantycznym, takim, o którym pamięta się przez całe życie. I zaczyna się! Przyszli małżonkowie od rana do wieczora rozmyślają: jaki lokal wynająć, zarezerwować zespół czy didżeja? A który fotograf będzie najlepszy? Jaka suknia? Welon czy woalka? A może wesele w plenerze? Czy w ogóle nie jest już za późno? Czy będą jeszcze wolne terminy? To dopiero początek pytań i rozterek. Stres jest tym większy, im bliżej do wesela, a wiecznie zapracowanym narzeczonym brakuje czasu na dopilnowanie wszystkich szczegółów.

Jeśli planujesz ślub i wesele, chcesz, by ten wyjątkowy dzień nie kojarzył się z wieloma godzinami stresującego poszukiwania lokalu, zaproszeń, florysty, didżeja czy fotografa. Chcesz, by ktoś pomógł Ci odnaleźć na rynku ślubnym pomysły, które będą pasowały do Twojego stylu, by ktoś pilnował budżetu i jednocześnie wcielał w życie Twoje ślubne marzenia? Potrzebujesz kogoś, kto powie, na czym oszczędzić, a gdzie nie warto? Chcesz mieć pewność, że ślub będzie dla Ciebie prawdziwą przyjemnością? Zatrudnij konsultanta ślubnego.

- Konsultant ślubny, czyli wedding planner to osoba, która profesjonalnie i zawodowo zajmuje się przygotowaniami do ślubu i wesela - mówi Marta Janiszewska, wedding planner z www.mariagemagnifique.pl. - To niezależny doradca pary młodej, ekspert w swojej dziedzinie. W imieniu pary młodej negocjuje rabaty i korzystne warunki realizacji umów z podwykonawcami.

Konsultant ma szeroką wiedzę na temat aktualnych trendów w modzie ślubnej, doradza i inspiruje, potrafi zorganizować najbardziej oryginalne ślubne atrakcje. Oczywiście to para młoda decyduje i określa charakter imprezy. Konsultant zorganizuje imprezę w stylu tradycyjnym, stylizowanym czy plenerową. Konsultant pomaga, wspiera, doradza i czuwa nad tym, aby wszystko realizowane było zgodnie z planem.

W Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy Francji już mało kto wyobraża sobie przygotowanie ślubu i wesela bez pomocy konsultanta. U nas natomiast wśród wielu par młodych panuje jeszcze obawa przed skorzystaniem z ich usług. Może to wynikać po pierwsze z niewiedzy na temat charakteru pracy konsultantów ślubnych, a po drugie, i chyba przede wszystkim, z błędnej opinii, że współpraca z agencją ślubną jest tylko dla zamożnych.

Konsultant nie tylko dla bogaczy

Usługi konsultanta ślubnego wbrew pozorom nie są wcale drogie. Wynagrodzenie agencji ślubnej jest uzależnione od zakresu zleconych zadań. Niektórzy konsultanci pobierają procent od całości budżetu weselnego, inni rozliczają się za wykonane zadanie. Konsultant wynegocjuje zniżki u podwykonawców, gdy je wszystkie zliczymy może się nawet okazać, że usługę organizacji wesela mamy za darmo. Co więcej, konsultanci ślubni, poznawszy wcześniej budżet ślubny pary młodej, pracują tak, aby go nie przekroczyć i cały czas szukają korzystnych finansowych rozwiązań.

Korzystanie z usług konsultantów ślubnych jest jednak dla wielu zapracowanych par przede wszystkim świetnym sposobem na zaoszczędzenie czasu. To oni dzwonią w naszym imieniu lub osobiście spotykają się z podwykonawcami, pilnują terminów, dzielą się sprawdzonymi pomysłami oraz odciążają od innych organizacyjnych i formalnych obowiązków.

Najważniejszym punktem pracy konsultanta jest zawsze koordynacja dnia ślubu i wesela. Zestresowani narzeczeni i ich rodzice często nie mają głowy, aby myśleć o wszystkich sprawach.

W dopilnowaniu wszystkiego pomaga przygotowany przez konsultanta specjalny scenariusz zawierający zakres obowiązków poszczególnych osób i godziny realizacji każdego z elementów. Scenariusz to nic innego jak spisana na papierze Wasza wymarzona wizja dnia ślubu.

Konsultant ślubny jest z Wami przez cały dzień, aby zająć się wszystkimi sprawami organizacyjnymi po to, byście byli gośćmi na własnym weselu. Ani wy, ani wasi rodzice nie muszą się martwić, czy tort dojechał na czas, czy przygotowane są płatki róż do sypania, czy muzycy w kościele są dobrze ustawieni, czy fotograf pamięta o wszystkich ważnych momentach, które trzeba uwiecznić. To należy do konsultanta ślubnego. Koordynacja powinna być niemal niezauważalna dla pary młodej i gości. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik, każdy najdrobniejszy szczegół musi być dograny zgodnie z planem – a młodzi małżonkowie muszą mieć poczucie, że przeżywają najpiękniejszy dzień swojego życia.

Każdy, kto planuje ślub i nie ma do tego głowy, może spotkać się z konsultantem ślubnym MARIAGE MAGNIFIQUE lub zajrzeć na stronę www.mariagemagnifique.pl.